SEKTÖREL › Honda Gymkhana başladı...

Honda Gymkhana başladı...

06 Mayıs 2012 / 19:23 Honda Gymkhana yarışlarının ilki İstanbul’da Honda Motosiklet Eğitim Merkezi’nde düzenlendi

Honda Gymkhana başladı...
Honda Türkiye, motosikletle güvenli sürüş konusunda Türkiye’nin en nitelikli aktivitesi olan Honda Gymkhana’yı, 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü Honda Motosiklet Eğitim Merkezi’nde başlattı. İstanbul’daki yarışlara Akbank’ın da destek verdiği Gymkhana’da, yarışın ilk finalistleri belirlenmiş oldu. Böylece  İstanbul ayağında dereceye girenler 22 Eylül’de yine İstanbul’da düzenlenecek büyük finale katılmaya hak kazandı.

7500 kişi güvenli sürüş eğitimi aldı
Honda Gymkhana ile ilgili açıklama yapan Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, Gymkana aktivitesini güvenli sürüşü desteklemek amacıyla geçen yıl başladıklarını söyledi. Yamasaki, “Gymkhana yarışlarımız ile güvenli sürüşün tüm Türkiye’ye yayılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bayilerimizde de güvenli sürüşü desteklemek amacıyla bu alanda uzman çalışanlar istihdam etmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’de motosiklet alanında da güvenli sürüşün yaygınlaşması gerektiğine inanıyor ve bunu sosyal sorumluluğumuz olarak görüyoruz” dedi.   

Honda Motosiklet Eğitim Merkezi hakkında da bilgi veren Yamasaki, “Şu anda Türkiye’nin en kapsamlı eğitim merkezine sahibiz. Deneyimli hocalarımız tarafından yedi yıldır verdiğimiz eğitimlerle, 7500 kişiye ulaştık. Eğitim alanlar, güvenli ve iyi motosiklet sürücüsü olarak elçilerimiz haline geldiler. Biz, Honda Türkiye olarak ‘güvenlik ve kalite’ temel kavramları üzerinde yoğunlaşacağız. Güvenli sürüşü baz alarak, motosikletin toplumumuzdaki kabulü için çalışacağız.” diye konuştu.

Büyük Final İstanbul’da
1000 cc’lik motosikletlerle yapılan yarışmada Hakan Şentürk 1'inci, Evren Alkan 2'nci ve Burak Şirin de 3'üncü olurken, 150 cc’lik motosikletlerle yapılan yarışmadaysa Kaan Ediz 1'inci, Sinan Çakır 2'nci ve Oktay Desim Demircan 3'üncü oldu. Gymkhana’da basın mensuplarının kendi aralarındaki yarış da organizasyona renk kattı.

İstanbul’da dereceye girenlerin yanı sıra İzmir ve Fethiye’de düzenlenecek Honda Gymkhana yarışlarında finale kalanlar, yeniden İstanbul’da bir araya gelerek büyük final için yarışacaklar.  

ÇOK OKUNANLAR