YENİ MODELLER › Honda, CR-V’yi tamamen yeniledi

Honda, CR-V’yi tamamen yeniledi

13 Ekim 2016 / 16:39 Japon üretici kompakt SUV modelinin beşinci jenerasyonunu otomotiv dünyasının beğenisine sundu

Honda, CR-V’yi tamamen yeniledi

Honda tamamen yenilediği kompakt crossover modeli CR-V’yi otomobil dünyası ile paylaştı. Son 20 yıldır ABD’de en çok satan SUV olma unvanına sahip olan yeni otomobil, yeni tasarımı ve daha kaliteli iç mekanı ile dikkat çekerken, Honda yetkilileri CR-V’nin beşinci jenerasyonu ile birlikte ilk defa turbo beslemeli motor ile birlikte sunulacağının altını çiziyor. Honda, tamamen yenilediği SUV’sinde Civic Sedan ve Civic Hatchback modellerinde karşımıza çıkan yeni tasarım dilini devam ettiriyor. Otomobilin daha ince farları, üreticinin bir modelinde ilk kez yer verdiği, aerodinamik performansın artmasını sağlayan Otomatik Açılıp Kapanan Izgara Sistemi’ne eşlik ediyor. Standart olarak 17 inçlik jantlarla sunulan yeni CR-V, istenildiği takdirde 18 inçlik jantlarla da tercih edilebiliyor. Japon üreticinin yeni crossover modelinin arka kısmı ise otomobilin yeni stop grubu tarafından domine ediliyor.

Honda, yeni CR-V ile birlikte CR-V modelinin tarihinde ilk kez turbo motora yer vermiş oluyor. Üreticinin yeni jenerasyon Civic modeline de güç veren 1.5-litre hacimli turbo benzinli motoru CR-V’de 190 bg güç üretiyor. Honda ilk etapta dizel motor ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmıyor, ancak otomobilin ilerleyen dönemlerde markanın tanıdık 1.6-litre hacimli i-DTEC turbo dizel motoru ile sunulacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Japon üretici, tamamen yenilediği crossover modelinin iç mekanının artık daha rafine hissettirdiğini iddia ederken, iç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesinin artmış olmasını bu hissiyatın temel nedeni olarak açıklıyor. Temelde bir renkli ekran olan yeni gösterge paneli, yeni direksiyon simidi ve yedi inçlik dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilen infotainment sistemi ise modelin çağı yakalamasına yardımcı oluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR