› Honda Civic Concept

Honda Civic Concept

04 Şubat 2011 / 23:56 Dokuzuncu nesil Honda Civic ortaya çıktı. İşte merakla beklenen yeni Civic Sedan'ın ilk fotoğrafları...

Honda Civic Concept

Honda Civic'in tamamen yeni 9'uncu neslinin konsept versiyonu tanıtıldı. Güncel Civic Sedan ile benzer hatlara sahip olan yeni Civic, sürüş keyfini yakıt ekonomisiyle biraraya getirmeyi hedefliyor. 'Herkes için Civic' düşüncesinden hareketle geliştirilen otomobil, eğimli bir ön cama, daha dar bir motor kaputuna ve ön tasarıma daha derin bir ifade katan farlara sahip.

Civic Sedan'da yine i-VTEC benzinli motora görev verileceği açıklanıyor. Bunun yanında otomobilin yine bir hibrid versiyonu bulunacak ve bu versiyonda yeni nesil IMA (Integrated Motor Assist) teknolojisi yer alacak. Artık bu sistemde, lithium-ion bataryalar bulunuyor. Daha iyi bir yakıt ekonomisi için, CR-Z ve Insight modellerindeki Eco Assist özelliğine yeni Civic Hybrid'de de yer verildiği açıklanıyor. Standart olarak VSA (araç stabilite asistanı) ile sunulacak olan Civic Sedan, önden çarpmalardaki koruma düzeyini arttıran ACE gövde yapısına sahip. NCAP ve IIHS gibi güvenlik testlerinde başarılı sonuçlar hedefleyen yeni Civic'in kabin özellikleri ve performans verileri hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor.

Civic Sedan henüz bir konsept, yani üretim versiyonuna geçişte arka tampondaki difüzör ve 19 inçlik jantlardan vazgeçilebilir. Ancak güncel Hatchback'in konsept versiyonuna çok yakın bir görünümle yollara çıkması Civic Sedan'ın da buradakine çok benzer bir görünümle üretilebileceğine işaret ediyor.

ÇOK OKUNANLAR