SEKTÖREL › Honda Cenevre'ye hazır...

Honda Cenevre'ye hazır...

04 Mart 2018 / 23:50 Honda Cenevre'de yeni CR-V ve Jazz X-Road'un yanı sıra konsept otomobillerini de sergileyecek

Honda Cenevre'ye hazır...

Honda’nın başarılı SUV modeli CR-V’nin 5. neslinin Avrupa lansmanı 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Yeni CR-V Avrupa pazarına 1.5 litrelik turbo benzinli i-VTEC motor ve 9-ileri otomatik şanzımanla sunulacak. Yeni CR-V ayrıca hibrit versiyonunun dünya lansmanını da Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek.

Honda, Jazz’ın X-Road versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarı’nda lanse edecek. Maceracı bir ruhla tasarlanan Jazz X-Road versiyonu çamurluk kenarlarını ve marşpiyeleri saran plastik kaplamaları dışında gümüş renkli ön ve arka alt korumalarıyla dikkat çekiyor. Jazz X-Road’un dış görünümünü 16 inçlik hafif alaşım jantlar tamamlarken motor kaputunun altında ise 103 bg güç üreten 1.3 litre hacimli motor görev yapıyor. Motor manuel şanzımanın yanı sıra isteğe bağlı olarak sunulan CVT otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

Honda'nın ilk kez Eylül 2017’de Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanını yaptığı ve 2019 yılında seri üretim versiyonunu bantlardan indirmeyi planladığı Urban EV konsept otomobili Cenevre’de de sahnede olacak. Honda ayrıca ilk kez Ekim 2017’de Tokyo Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan Sports EV konsept otomobilini de yine Cenevre’de sergileyecek. İlk kez CES 2017’de sergilenen otonom sürüş ve yapay zeka gibi özelliklere sahip olan NeuV konsept otomobili de Cenevre'de fuar ziyaretçileriyle buluşacak.

HONDA'NIN YARIŞÇILARI DA FUARDA OLACAK

Honda seri üretim otomobiller ve elektrikli konsept modelleri dışında; dört ve iki tekerlekli motorsporları araçlarını da yine Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. WTCR sezon açılışından önce ilk fuar gösterimine çıkacak olan Civic Type R TCR standın motorsporları bölümüne liderlik edecek. Civic Type R TCR dışında NSX GT3 de dâhil olmak üzere pek çok Honda yarış aracı da standın motorsporları bölümünde sergilenecek. Bu modelleri şampiyon MotoGP motosikleti ve Dünya Superbike ile Dakar Rallisi araçları da eşlik edecek.

00742247cdd714880a1850b8bd2a6245_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR