SEKTÖREL › Google Volkswagen'i örnek gösterdi

Google Volkswagen'i örnek gösterdi

18 Haziran 2012 / 01:47 Volkswagen Binek Araç'ın mobil internet sitesi, Google Think Mobile etkinliğinde tüm sektörlere örnek gösterildi

Google Volkswagen'i örnek gösterdi
Doğuş Otomotiv-Volkswagen Binek Araç’ın mobil internet sitesi alt yapısıyla uluslararası arenada da büyük ilgi geçiyor. Tamamen Türk tasarımcılar tarafından geliştirilen Volkswagen mobil internet sitesi, özellikle erişim hızıyla, dünyanın bilişim devi Google’un da dikkatini çekti. Google Türkiye’de ilk kez düzenlenen Google Think Mobile etkinliğinde Volkswagen Binek Araç’ın 2012 versiyonu ile yayına aldığı mobil internet sitesini, erişim hızı kategorisinde benchmark olarak seçti. Google ayrıca siteyi, tüm sektörlere de örnek olarak gösterdi.
 
Hızlı erişim için birçok yazılım ve alt yapının kullanıldığı mobil sitede, kullanıcılar cep telefonları, tablet bilgisayarlar ya da diğer mobil cihazlarla, Golf’un fiyat listesine 2 tıklama ile 5.3 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca Yetkili Satıcı ya da Yetkili Servis’e acil olarak ulaşmak isteyen bir kullanıcı, kendine en yakın yetkili satıcıya da sadece 3 tıklama sonucunda 6.9 saniyede erişebiliyor.
 
Tüm cihazlardan www.vw.com.tr adresinden erişilebilen mobil sitede Canlı Destek Merkezi ile 7/24 anında mesajlaşma, yetkili satıcı arama, harita ile yetkili satıcıya rota çizme, tüm modellere ait fotoğraf ile video galerisi, modellerin teknik ve donanım içeriği kredi hesaplama ve uygulamalar gibi birçok başlığa erişim sağlanıyor. Bu yeni yüzü ile site ziyaretçi sayısı iki katına çıkmış bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR