SEKTÖREL › Goodyear yeni lastiğini satışa sundu

Goodyear yeni lastiğini satışa sundu

15 Mayıs 2012 / 14:58 Goodyear, Eagle F1 serisinin yeni veliahdı 'Eagle Asymmetric II'yi tüketicilerin beğenisine sundu

Goodyear yeni lastiğini satışa sundu
110 yıldır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear, “Eagle Asymmetric II”yi tüketicilerin beğenisine sundu. Yaz lastiği serisinin son temsilcisi olarak adlandırılan bu yeni model, fren mesafesini kısaltan yenilikçi teknolojisi “Aktif Frenleme” (ActiveBraking) ile öne çıkıyor. Ultra yüksek performansıyla tüketicilerin tüm taleplerine yanıt verdiği açıklanan Eagle Asymmetric II'nin bugüne kadar katıldığı tüm testlerden birincilikle ayrıldığı belirtilmekte.

Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Sibel RAİF, “Sürücülerin, yoldaki her sürprize karşı hazırlıklı olmaları imkansız. Ancak yeni Eagle F1 Asymmetric II, üstün frenleme teknolojisiyle saliselik farklar yaratabiliyor. Böylece tüketiciler sürprizlere karşı kendilerini daha hazır hissediyor.. Eagle F1 Asymmetric II lastiğinin, kuru ve ıslak zeminde mükemmel fren mesafesi performansına sahip olduğu, bağımsız test kuruluşları tarafından da onaylandı” diyor.

Goodyear, yeni ürünü “Eagle Asymmetric II”yi Garanti Bankası’yla işbirliğinde geliştirdiği kampanyayla birlikte sunuyor. 31 Mayıs’a kadar geçerli olacak kampanya kapsamında Goodyear, Garanti Bankası Bonus, Flexi, Money Visa ve ticari kart ile ticari ya da tüketici lastiği alışverişi yapan müşterilerine peşin fiyatına 12 ay taksitlendirme avantajı sağlıyor.

Islak ve kuru zeminde daha kısa fren mesafesi
Goodyear Eagle F1 Asymmetric’in başarısını beklentilerin ötesine geçirmek üzere tasarlanan yeni model, Avrupa’nın birçok uzman otomobil dergisinin yanı sıra Alman Test Kuruluşu TÜV SÜD Automotive tarafından gerçekleştirilen bağımsız testlerden de tam not aldı. TÜV SÜD Automotive’in Aralık 2010’da Fransa ve Almanya’daki pistlerde kapsamlı testlere tabi tuttuğu lastik, kendisiyle birlikte test edilen, önde gelen üç rakibinin ortalama performansına kıyasla kuru zeminde 2, ıslak zeminde ise 3 metre daha kısa fren mesafesi sağlamayı başardı. Eagle F1 Asymmetric II, frenlemenin sonucunda tamamen durduğunda, test edilen rakiplerin halen 24 km/saat hızla yola devam ettiği gözlemlendi.

ActiveBraking olarak adlandırılan bu “Aktif Frenleme Teknolojisi”, frenleme esnasında lastiğin yolla temasını artırıyor. Bu özellik, kuru ve ıslak zeminde rakiplerine göre çok daha kısa fren mesafesi sağlıyor. Bu teknolojiye ek olarak çapraz katmanlı gövde yapısı, fren aksı çevresinde bükülmeye karşı direnci de artırıyor.

Daha az yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu
Tüm bu testlerde aynı zamanda, Eagle F1 Asymmetric II’nin kendi kategorisinde yüzde 7 daha düşük yuvarlama direncine sahip olduğu da kanıtlanmış.   “FuelSaving” (Yakıt Tasarrufu) sayesinde düşük yakıt tüketimi ve CO2 salımı da sağlayan bu yeni model, çevreci özellikleriyle de beğeni topluyor. Bunun yanında Goodyear Eagle F1 Asymmetric II’nin dış kısımda 64 yanal blok ve iç kısımda 72 yanal bloktan oluşan 4 bloklu sırt deseni, gürültü seviyesini azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca lastiğin optimize edilmiş kanal yapısı ve fren aksı çevresinde bükülmeye karşı direnci artıran gövde yapısı, basıncın, tüm yolla temas eden yüzeye homojen yayılmasını sağlıyor. Bu özellik, Eagle F1 Asymmetric II kullanan sürücüler için daha fazla kilometre kullanımı anlamına geliyor.

ÇOK OKUNANLAR