SEKTÖREL › Goodyear, yeni 4x4 SUV lastiklerini tanıttı

Goodyear, yeni 4x4 SUV lastiklerini tanıttı

20 Mayıs 2012 / 19:23 Goodyear, Eagle F1 Asymmetric SUV ve EfficientGrip SUV lastiklerini Portekiz'de tanıttı

Goodyear, yeni 4x4 SUV lastiklerini tanıttı
Goodyear, Portekiz’in Algarve şehrinde düzenlediği Avrupa lansmanıyla, SUV pazarının en yeni ürünleri EfficientGrip SUV ve “Eagle F1 Asymmetric SUV”nin tanıtımını gerçekleştirdi. Her iki ürün Türkiye pazarında da tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Goodyear’ın ödüllü tüketici lastiği “EfficientGrip”in ardından pazardaki yerini alan EfficientGrip SUV, tüm SUV ve 4X4 araçları hedefliyor. Audi ve Land Rover gibi dünya devleri tarafından tercih edilen bu yeni seri, yol tutuş özellikleri, daha düşük yakıt tüketimi, düşük karbondioksit salınımı ve sağladığı sessiz sürüş deneyimiyle de öne çıkıyor.

SUV ve 4X4 pazarının bir diğer iddialı ürünü ise, ödüllü Eagle F1 Asymmetric’in geliştirilmiş versiyonu Eagle F1 Asymmetric SUV. Üst düzey performansa sahip SUV ve 4X4 araçlara uygun olan bu lastik, aynı zamanda Goodyear’ın üstün “Viraj Kavrama” (Active CornerGrip) teknolojisine ve yarış lastiği hamuruna sahip.

Goodyear’ın bu yeni serisiyle ilgili konuşan EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Tüketici Lastikleri Marka Direktörü Hugues Despres, “SUV ve 4x4 araçlar günümüzde tüketiciler için daha ekonomik ve daha ulaşılabilir olmaya başladı. Otomobil üreticileri bu araçlar için çevreye uyumlu yenilikler ortaya koyuyor. Biz de Goodyear olarak, hem yakıt tasarrufu hem de çevreci ürünlerin geliştirilmesi konusunda Ar-Ge çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz” dedi. Despres, “Goodyear’ın yeni EfficientGrip SUV lastikleri yakıt tasarrufunu desteklerken, ıslak ve kuru yol tutuş özellikleriyle fren mesafelerini kısaltarak tüketicilerin güvenliğini odaklanıyor. Ayrıca daha sessiz sürüş sağlıyor” diye ekledi.

SUV ve 4X4 araç pazarının Avrupa’da hızla büyümesine bağlı olarak, bu pazara özel olarak üretilen SUV/4x4 lastik taleplerinin de artığını belirten Despres, “Sürücüler, SUV ve 4x4 araçlarda Goodyear lastikleri ile güvenli ve rahat sürüşün keyfini çıkarabilecek. Goodyear EfficientGrip SUV lastikleri bu pazarın ihtiyaçlarına hitap ederken performanstan ödün vermeyen ve çevre üzerindeki zararlı etkileri azaltarak tüm SUV/4x4 sürücüleri için mükemmel bir seçenek olacak” dedi.

Goodyear’ın yenilikçi “Yakıt Tasarrufu Teknolojisi” ile geliştirilen EfficientGrip SUV ayrıca, lastik sırtında yer alan 3 boyutlu kılcal kanallar, lastiğin yol tutuşunu geliştirirken, aracın fren mesafesini kısaltıyor. Lastik geliştirilirken, ıslak zeminlerde yol tutuş kabiliyetini artırmak ve lastiğin ıslak yollarda fren kabiliyetini geliştirmek için, çekiş gücünü artıran, reçine kullanılarak hazırlanan gelişmiş lastik sırtı hamuru kullanılmış. Blok tasarımı sayesinde, sürüş esnasında ortaya çıkan gürültü azaltılmış.

ÇOK OKUNANLAR