SEKTÖREL › Gölcüklü Ford Transit'e ödül

Gölcüklü Ford Transit'e ödül

17 Şubat 2011 / 01:07 Ford Transit’in dört tekerlekten çekişli versiyonu, İngiliz ticari araç dergisi What Van? tarafından yılın 4x4 Van’ı seçildi

Gölcüklü Ford Transit'e ödül
Türkiye’deki üretimi 6 nesildir süren ve 45 yıldır devam eden üretimiyle otomotiv tarihinde rekora imza atan Ford Transit, İngiltere’de yayımlanan “What Van?” dergisi tarafından iki ödüle birden layık görüldü. Yılın Minibüs’ünün yanı sıra 4x4 kategorisinde de ödül alan Gölcüklü Ford Transit, Türkiye’nin gururu olmayı sürdürüyor. 2010 yılında Gölcük fabrikasında 6 milyonuncu adedi üretilen Transit’in AWD seçeneği ve Minibüs versiyonu; çok yönlü kullanım imkanı sunmalarıyla “What Van?” dergisi jürisinden en yüksek puanı almayı başardı.

Ford Otosan Pazarlama Müdürü Tibet Soysal, “Ford Transit’in kullanım hacmini, dayanıklılığını ve çok yönlülüğünü, elde ettiği başarıların temeli olarak nitelendirebiliriz. Bugüne kadar sadece Türkiye’de 1.3 milyon adetten fazla ürettiğimiz Ford Transit modelinin, dünyanın önemli pazarlarında sürdürdüğü başarılar bizi de gururlandırıyor” dedi.

ÇOK OKUNANLAR