SEKTÖREL › GKN Driveline Türkiye'de

GKN Driveline Türkiye'de

01 Şubat 2011 / 20:57 Güç aktarma bileşenleri ve sistemleri üreticisi GKN Driveline'ın Eskişehir'deki fabrikası törenle açıldı

GKN Driveline Türkiye'de

GKN Driveline 'ın 38.000 metrekare alan üzerine kurulu Eskişehir Fabrikası, Türkiye'de yerleşik müşterileri için, yıllık iki milyon adet ön aks üretimi kapasitesiyle 250 kişiye iş imkânı sağlayacak.

Türkiye'nin GKN pazarı için önemli, büyüyen bir pazar olmaya başladığını söyleyen GKN Driveline'ın CEO 'su Nigel Stein törende yaptığı konuşmada 'Biz, bölgedeki müşterilerimizi öncelikli olarak en son evrensel ekonomik krize karşı desteklemeye büyük önem verdik ve bugün sözümüzün arkasında durmaktan gurur duyuyoruz. '' dedi. Dünyanın Sabit İvmeli Aktarma Organları (CVJ), Sürekli Sürüş Sistemleri, aks çözümleri ve Elektrikli Sürüş Sistemleri'nin lider tedarikçisi olduklarının da altını çizen Nigel Stein 3.8 hektar alanda kurulu olan GKN Driveline Eskişehir fabrikasında birçok alanı gelecekteki genişleme adına ayırdıklarını bu nedenle şimdilik sadece 3,000 metrekarelik alanı kullandıklarını belirtti. Türkiye'deki operasyonları yöneten İşletme Direktörü Ali Gümüş, yeni fabrika için şirketin 7 milyon TL yatırım yaptığını söyledi. Ali Gümüş '' Bu tesisin Eskişehir'de kurulmuş olması, Tofaş-Fiat, Ford-Otosan, Oyak-Renault, Honda ve Toyota'yı da içine alan Türkiye'deki ana müşterilerimize daha verimli bir şekilde hizmet etmemizi sağlayacaktır." dedi.

GKN Driveline
Dünyanın önde gelen araç üreticilerine hizmet veren global bir şirket olan GKN Driveline, en düşük maliyetli araçlardan, en karışık sürüş dinamikleri gerektiren, sofistike, yüksek kaliteli araçlara kadar, kullanım için geniş çapta otomotiv aktarma organları geliştiren, üreten ve tedarik eden bir firma. Ön aks, propshaft, mekanik ve elektronik kontrollü tork yönetim sistemleri ve bunlara ait dişli bileşenleri firmanın ürettiği parçalar arasında yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR