SEKTÖREL › Geely İngiltere yolunda...

Geely İngiltere yolunda...

16 Aralık 2011 / 10:51 Geely, Avrupa’daki genişleme stratejisi doğrultusunda İngiltere pazarına girmeye hazırlanıyor

Geely İngiltere yolunda...
Çinli otomobil markası Geely, 2012 yılının ikinci yarısında İngiltere pazarına giriyor. İlk etapta Emgrand EC7 modelinin hatchback ve sedan versiyonlarını satışa sunacak olan Geely, ardından ise 5 yıl boyunca her yıl pazara yeni bir model daha sunacak.

Geely Holding Group PR Direktörü Yang Xueliang konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Geely olarak uluslararası platformda otomobil sektörünün devleri arasına girmeyi kendimize hedef olarak belirledik. Bu hedef doğrultusunda Türkiye pazarından sonra İngiltere pazarına girme kararı aldık. Bir süredir hem Avrupa’da hem de Amerika’da çeşitli distribütörlük görüşmelerimizi sürdürüyorduk. Kararımız İngiltere oldu. 3 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerimizi başarıyla sürdürdüğümüz Türkiye pazarı, bizim için önemli bir fırsat oldu. Bu pazarda edindiğimiz tecrübe İngiltere’de bize yol gösterici olacak.” diye konuştu.

Geely Emgrand EC7, İngiltere’de 1.5 lt. ve 1.8 lt. benzinli motor seçeceği ile 10.000 Sterlin'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Emgrand EC7 geçtiğimiz günlerde  EuroNCAP tarafından uygulanan çarpışma testlerinden 4 yıldız alarak büyük bir başarıya imza attı ve EuroNCAP’ten 4 yıldız alan ilk Çin otomobili  oldu.

Geely Foto Galeri Tüm Geely Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR