MOTORSPORLARI › Ford takımında hedef çifte şampiyonluk!

Ford takımında hedef çifte şampiyonluk!

04 Nisan 2012 / 22:00 Castrol Ford Team Türkiye, son dönemin en heyecan verici sezonu için hazır

Ford takımında hedef çifte şampiyonluk!
2010 ile 2011 pilotlar şampiyonluğunun yanı sıra 2011’de takımlar şampiyonu da olan Castrol Ford Team Türkiye, 2012 yılında çıtayı iyice yükseltiyor. Rekabetin kızışacağı 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası ile Doğu Avrupa Ralli Şampiyonası’nı beraber kovalayacak olan takım çifte şampiyonluk yaşamayı hedefliyor.
 
2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda biri tamamen 2012 model yılı özellikleriyle baştan aşağıya yenilenen iki Fiesta S2000 ve iki de tamamen yeni Fiesta R2 ile yarışacak olan Castrol Ford Team Türkiye, 7 zorlu yarışta şampiyonluk için parkura çıkacak. Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ve Murat Bostancı-Onur Vatansever pilot ve co-pilotajında Romanya, Sırbistan, Bulgaristan ve Ukrayna’da yarışacağı Fiesta S2000 ve Fiesta R2 yarış otomobilleriyle Avrupa arenasında varlık gösterecek olan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa’da da mutlak şampiyonluk hedefliyor.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 14 yıldır motor sporlarına destek verdiklerini ve bu spora genç yetenekler kazandırmaktan gurur duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Son iki yıldır Serdar Bostancı ve ekibinin Türkiye’de elde ettiği başarılar göğsümüzü kabarttı. Castrol Ford Team Türkiye, başarıları ve kazandıkları tecrübe ile artık Türkiye sınırlarına sığmıyor. Bu yıl başarılarını büyütecek olan Avrupa yarışlarında da, Ford ve Ford Otosan olarak desteğimizi sürdürüyoruz. Doğu Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan ekibimizin burada da başarılı olacağından ve hem bizi hem de Türkiye’yi gururlandıracağından eminiz. Son üç yılın üst üste Türkiye Ralli Şampiyonluğu unvanına sahip Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin yanı sıra Murat Bostancı-Onur Vatansever, Emre Yurdakul-Burak Erdener ve Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz’den oluşan ekiplerimize başarılar diliyorum.”

Serdar Bostancı: “Basamakları birer birer çıkacağız”
Hem Türkiye’de hem de Avrupa’daki yarışlarda iddialı olduklarını ve şampiyonluğu hedeflediklerini söyleyen Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise şöyle konuştu: “Son yıllarda elde ettiğimiz başarılardan sonra hedefimiz Türkiye Ralli Şampiyonası’na paralel olarak Avrupa’da yarışarak burada da şampiyonluklar yaşamak. Tecrübemiz ve yetenekli genç pilotlarımızla Avrupa’da başarılı olacağımızı biliyoruz. Ancak basamakları teker teker çıkmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa Şampiyonluğu. 2012 sezonunda en az Avrupa Ralli Şampiyonası kadar zorlu bir şampiyonada yer alarak yeni zaferler kovalayacağız. Pilotlarımız ve ekibimiz yeni sezona yüksek motivasyonla giriyor.”
 

ÇOK OKUNANLAR