YENİ MODELLER › Ford Flex

Ford Flex

14 Kasım 2011 / 22:35 Ford, Amerika pazarındaki modellerinden biri olan 7 kişilik Flex'i makyajladı

Ford Flex
Ford’un Amerika pazarında üç koltuk sıralı büyük boy crossover sınıfında konumlandırdığı yedi kişilik Flex modeli yenilendi. Yepyeni bir ön tasarıma kavuşan Flex’in direksiyon simidi Avrupalı kardeşlerine benzetilirken, orta konsoldaki dağınıklık yeni kumanda birimleriyle giderilmiş. Artık daha modern ve teknolojik göstergelerie sahip olan Flex'te ayrıca 4.2 inçlik MyFord Touch dokunmatik multimedya ekranının ev sahipliği yaptığı SYNC sistemi de bulunuyor. Bu sistemin, kullanıcıların fikirleri doğrultusunda geliştirildiği belirtiliyor.

Arka koltuk sırasındaki ödüllü şişebilen emniyet kemerleriyle fark yaratan Flex’te kör nokta uyarı sistemi  ve adaptif hız sabitleme sistemi gibi teknolojiler de yer alıyor.

Otomobilin 3.5 litrelik Ti-VCT V6 motoru da selefinden 20 bg fazla olan güç üretimiyle maksimum 285 beygir güç ve 346 Nm tork değerlerine ulaşıyor. Bu motorun ayrıca artık daha az yakıt tükettiği açıklanıyor. Bir diğer seçenek olan 3.5 litre V6 EcoBoost üniteyse 355 beygir güç üretiyor. 6 ileri SelectShift otomatik şanzımanla donatılan otomobilin vitesleri direksiyondaki kulakçıklarla manuel olarak da kontrol edilebiliyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR