SEKTÖREL › Fluence Z.E. Roadshow başladı

Fluence Z.E. Roadshow başladı

20 Mart 2013 / 15:55 Renault, elektrikli otomobil teknolojisini geniş kitlelere tanıtmak için bir Roadshow'a start verdi

Fluence Z.E. Roadshow başladı
Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen elektrik motorlu Fluence’ın, 2011 yılında başlayan kamu kuruluşlarına satışının ardından Mayıs 2012’den bu yana nihai tüketiciye satışı gerçekleştiriliyor. Renault, bu yeni teknolojiyi geniş kitlelere tanıtmak için bir Roadshow düzenliyor. Roadshow kapsamında Muğla, Eskişehir, Manisa, Aydın, Çanakkale, Trabzon, Samsun, Kayseri ve Tekirdağ olmak üzere 9 ilde konferans, tanıtım ve deneme sürüşleri organize ediliyor.

19 Mart 2013 tarihinde Fluence Z.E. Roadshow’un ilk durağı Muğla oldu. Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katılımlarıyla gerçekleşen organizasyon, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın konuşmacılığını üstlendiği konferans ile başladı.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar:  “Dünyada olası bir çevre felaketine biz de otomobil sektörü olarak duyarlı olmak zorundayız. Renault markasının öncüsü olduğu elektrik motorlu otomobiller devrimsel nitelikte yeni bir teknoloji. Fluence Z.E. kullanımının geniş kitlelere ulaşması ile insan sağlığı ve çevreyi korumaya destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR