MOTORSPORLARI › Fiesta Ralli Cup başlıyor...

Fiesta Ralli Cup başlıyor...

09 Haziran 2012 / 02:54 Ford, 2012 ralli sezonunda start verdiği özel bir organizasyonla genç pilotlara destek oluyor

Fiesta Ralli Cup başlıyor...
Türkiye’de 14 yıldır motorsporlarına aralıksız destek vererek spora genç yetenekler kazandırmayı sürdüren Ford, 2012 yılında yepyeni bir Fiesta Ralli Cup organizasyonu başlatıyor. Ford Ralli Sport Türkiye olarak 1998 yılında yapılan Ford Ka Press Cup, 1999-2001 yılları arasında yapılan Ford Ka Challenge ve 2006–2009 yılları arasında yapılan Castrol Fiesta Ralli Cup organizasyonundan sonra İstanbul Rallisi’nde bir kez daha Fiesta'ların da kendi aralarında mücadele edeceği bir organizasyonun startı veriliyor.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından desteklenerek gerçekleştirilecek olan tek marka kupası Fiesta Ralli Cup, daha önce Türkiye ve dünyada yapılan örnekleri gibi büyük bir mücadeleye sahne olacak. Toprak parkurda gerçekleştirilecek olan ISOK, Boğaziçi ve Kocaeli rallilerinde mücadele edecek olan farklı garajların hazırladıkları Ford Fiesta otomobiller, kupanın lastik sponsoru Pirelli ile yarışacaklar. Parkurlarda hem Fiesta ST hem de Fiesta R2’lerin boy göstereceği Fiesta Ralli Cup’ta tüm yarışmacılar araçlarının üzerinde kendi sponsorlarını taşıyabilecekler.

Fiesta Ralli Cup’ta ilk üçe girenler, TOSFED tarafından sezon sonunda yapılacak olan ödül töreninde kupalarını teslim alacaklar. İlk üç ekip para ödülüne hak kazanacak. Aralarında 20 yaşın altında genç pilotların da yer alacağı şampiyonada Ferhat Tanrıbilir (Fiesta R2), Buğra Banaz (Fiesta R2), Ali Dinç (Fiesta R2), Cüneyt Göz (Fiesta R2), Onur Sürmeli (Fiesta R2), Eytan Halfon (Fiesta R2), Özcan Söke (Fiesta R2), Tezcan Dalfidan (Fiesta ST), Murat Günarslan (Fiesta ST) ve Özgür Gür (Fiesta ST) gibi isimler mücadele edecek.

ÇOK OKUNANLAR