MOTORSPORLARI › Fiat'tan genç yarışçılara destek

Fiat'tan genç yarışçılara destek

22 Nisan 2018 / 20:33 Fiat Egea Gençler Kupası, 7-8 Temmuz tarihlerinde Ege Rallisi ile start alacak

Fiat'tan genç yarışçılara destek

Temellerinin dayandığı 1972 yılından bugüne kadar Türkiye’de otomobil sporlarının gelişmesine önemli desteklerde bulunan Fiat Motor Sporları, 2018 planlarını, düzenlediği bir etkinlikle paylaştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden “Egea Seni Piste Çağırıyor” ve “TOSFED Yıldızını Arıyor” projeleriyle birçok genç sporcu ve motorsporları meraklısına dokunan Fiat, yeni sezonda genç sporcuları destekleyeceği Fiat Egea Gençler Kupası’nı duyurdu.

Fiat, Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen lansmanla birlikte, 2018 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışacağı Egea Hatchback ralli otomobilini ve takım pilotlarını da tanıttı.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, 2015 yılında Egea projesi ortaya çıkarken dile getirdiğimiz ‘iyi bir otomobil aynı zamanda ulaşılabilir olmalı’ vurgusunu motor sporlarının ulaşılabilirliği için de geçerli kılmak istiyoruz. Aslında, 2015 yılından bu yana motor sporlarını belirli bir kesimin odağından alarak tabana yaymak için çeşitliği etkinlik ve projeler düzenliyoruz. Yeni dönemde öncelikli hedeflerimiz, Tofaş Ar-Ge’de geliştirilen Egealar ile güvenli sürüş alışkanlığını toplumda yaymak ve özellikle gençleri piste davet ederek motorsporları sevgisini, tutkusunu yaygınlaştırmak olacak” dedi.

Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas ise; Tofaş Ar-Ge ve Fiat Motor Sporları Türkiye Takımı tarafından geliştirilerek Bursa’daki Tofaş fabrikasında üretilen; önden iki çeker sınıfı Egea Hatchback ralli otomobillerinin 160 bg güç ile 250 Nm tork verilerine sahip 1.4 litrelik turbo beslemeli benzinli motorla donatıldığını belirtti. Koray Kafkas, “Yiğit Timur- Kaan Özşenler, Fatih Kara ve Bilge Ayan’dan oluşan takımımız Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele verecek. İlk olarak 5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Rally Phrygia’da yarışıyor olacağız. Hedefimiz sadece markamızın sportif yönünü öne çıkartmak değil, gençlerin yolunu açmak ve motor sporlarını ulaşılabilir bir hale getirebilmek.” bilgisini verdi.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonası kapsamında gerçekleşecek Fiat Egea Gençler Kupası’nın ise 7-8 Temmuz tarihlerinde koşulacak olan Ege Rallisi ile start alacağını belirten Koray Kafkas ayrıca “Türkiye otomobil sporları tarihine pek çok kez damgasını vurmuş bir takım olarak yetenekli gençlerin profesyonel bir yapı altında geleceğe hazırlanmasına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, otomobil sporlarına meraklı 18-28 yaş aralığındaki gençleri en uygun katılım bedeli olan 48.000 TL’ye Fiat Egea Gençler Kupası’na dâhil ediyoruz. Bu sayede gençlerimiz, zorlu parkurlarda ralli heyecanını profesyonelce yaşayabilecek. İlgili tüm detaylar ve yarış takvimine https://egeagenclerkupasi.fiat.com.tr adresli web sitesi üzerinden ulaşabilecek.” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR