GÜNDEM › Fiat Strada

Fiat Strada

31 Ocak 2012 / 18:48 Fiat'ın pick-up modeli Strada yenilendi. Brezilya'da üretilen araç, Şubat ayı ile birlikte İtalya'da satışa sunulacak

Fiat Strada
Fiat'ın Brezilya'daki FIASA fabrikasında ürettiği yeni Strada, 3 farklı versiyona ve 3 farklı gövde tipine sahip. Short Cab, Long Cab ve Crew Cab olarak adlandırılan üç farklı gövde ile sunulan Strada'nın görünüm ve donanım açısından farklılık gösteren versiyonlarıysaWorking, Trekking ve Adventure'dan oluşuyor.

650 kg'lik yükleme kapasitesi sunan Strada, Working ve Adventure versiyonlarıyla sunulan 4 kişilik kabine sahip Crew Cab gövde tipinde de bu özelliğini korumaya devam ediyor. 4409 mm uzunluğunda (Adventure: 4457 mm) ve 1664 mm genişliğinde (Adventure: 1740 mm) bir gövdeye sahip olan pick-up'ın dingil mesafesiyse 2718 mm olarak veriliyor.

Strada'da 95 bg gücünde 16 supaplı 1.3 litrelik Multijet turbodizel motora görev verilmiş. 200 Nm tork üreten bu motorun, önceki nesildeki 85 beygirlik ünite ile benzer bir tüketime imza attığı açıklanıyor. 4x2 aktarmalı bir pick-up olan Strada'nın Adventure versiyonlarında, patika benzeri yollar düşünülerek  E-Locker adında bir diferansiyel kilidine de yer verilmiş.

ÇOK OKUNANLAR