MOTORSPORLARI › Fiat, otomobil sporlarını sevenleri piste çağırıyor

Fiat, otomobil sporlarını sevenleri piste çağırıyor

14 Temmuz 2017 / 23:19 'Fiat Seni Piste Çağırıyor' etkinliğine katılım gösterenler Egea'nın pist versiyonunu tanıma fırsatı elde edecekler

Fiat, otomobil sporlarını sevenleri piste çağırıyor

Fiat, Egea Sedan ile bu kez yepyeni bir etkinliğe imza atıyor. “Fiat Seni Piste Çağırıyor” etkinliğine katılım gösterenler Egea'nın pist versiyonunu tanıma fırsatı elde ederken, heyecan dolu motorsporları dünyasına da giriş yapıyorlar.

Ehliyet sahibi tüm erkek ve kadın otomobilseverlerin etkinliğin düzenlendiği illerde bulunan Fiat bayiliklerine başvuru yaparak katılabildiği organizasyon, özel olarak hazırlanmış 6 adet Fiat Egea Sedan ile birlikte Tekirdağ-Çorlu'da başladı.

Tekirdağ'dan sonra ilk olarak Bursa, sonrasında da İzmit’te düzenlenecek olan ‘Tofaş Seni Piste Çağırıyor’ etkinlikleri yılsonuna kadar aralarında Samsun, İzmir, Manisa, Aydın, Antalya, Adana, Mersin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep’in de bulunduğu farklı illerde organize edilecek.

Organizasyon için özel olarak geliştirilen Fiat Egea Sedan'da, aerodinamik özellikleri geliştiren, geniş hava giriş ve çıkışlarına sahip tamponlara yer veriliyor. 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motorun gücü 180 bg'ye çıkarılırken, 6-ileri manuel şanzımanın aralıkları da kısaltılmış. 17 inç boyutunda Speedline alüminyum alaşım jantlar, geliştirilmiş frenler ve ayarlanabilir süspansiyon sistemi de Egea Sedan'da pist kullanımı için özel olarak sunuluyor.

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Fiat markası olarak yeni ürünlerimiz ve bayi teşkilatımızın gücüyle her geçen gün daha çok müşteriye ulaşıyor; sektördeki konumumuzu kuvvetlendiriyoruz. 2015 yılının son çeyreğinde lansmanını gerçekleştirdiğimiz Egea’nın Fiat markasının başarısında çok önemli bir payı var. Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili Egea’nın bu başarısını sürdürmek ve otomobil tutkunlarını Egea ile farklı bir ortamda bir araya getirmek amacıyla ‘Egea Seni Piste Çağırıyor’ organizasyonunu başlatıyoruz. Bu etkinlik kapsamında, güçlendirilmiş Egealarımız ile Türkiye genelinde pek çok farklı noktada heyecanlı bir dünyanın kapılarını açıyoruz. TOSFED’in de desteği ile etkinlik sürecinde otomobilseverlere güvenli sürüş eğitimleri verecek, özel olarak üretilen Egealar ile sürüş deneyimi yaşatacağız. Katılımcıları otomobilin bir adım ötesine geçirerek otomobil sporları ile tanıştırmayı hedeflediğimiz etkinliğimizin ilkini bayimiz Haliç Oto ile birlikte Çorlu’da organize ettik. Yaklaşık 200 kişinin katılım gösterdiği etkinliğimiz yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı ilerinde devam edecek” dedi.

ÇOK OKUNANLAR