YENİ MODELLER › Fiat Freemont

Fiat Freemont

05 Şubat 2011 / 00:28 Fiat ile Chrysler Grubu işbirliğinin ilk meyvesi olan Fiat Freemont, Dodge Journey baz alınarak geliştirildi

Fiat Freemont
Fiat Grubu'nun Chrysler Grubu ile yaptığı işbirliğinin önemli simgelerinden biri gün ışığına çıktı. Fiat Freemont adını taşıyan model, MPV-SUV melezi olarak dikkat çeken Dodge Journey temel alınarak geliştirilmiş. 5 metreye yaklaşan uzunluğu, 1.9 metreye yaklaşan genişliği ve 1.7 metreyi aşan yüksekliğiyle heybetli bir görünüme sahip olan Freemont, 2.9 metrelik aks mesafesiyle de kabin içinde geniş bir yaşam alanı sunabiliyor.

7 kişilik bir otomobil olan Fiat Freemont'un kaslı motor kaputunun altındaysa Fiat PowerTrain tarafından geliştirilen iki adet turbodizel (2.0 lt, 140 ve 170 bg gücünde) ve Chrysler Grubu'nun Pentastar serisi 276 bg, 3.6 litrelik V6 benzinli motoru yer alacak. Fiat Freemont'un turbodizel motorlu versiyonları standart olarak önden çekişli ve manuel şanzımanlı olarak üretim bandından inecek. Freemont, 170 bg'lik turbo dizel ve 3.6 litrelik benzinli motorların otomatik şanzımanla kombine edilen versiyonlarındaysa 4 tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek. Aracın dinamik performansları da Fiat mühendisliğinin yardımları sonucunda Dodge Journey'den farklılaşacak. Fiat tarafından geliştirilen özel süspansiyon ve direksiyon konfigürasyonu ile daha yüksek bir kesinlik ve doğruluk elde edilmesi hedefleniyor.

ÇOK OKUNANLAR