SEKTÖREL › Fiat 500'e ABD'den güvenlik ödülü

Fiat 500'e ABD'den güvenlik ödülü

12 Kasım 2011 / 23:43 Fiat 500, ABD’de gerçekleştirilen çarpışma testleri sonucunda ‘Sınıfının En Güvenli Otomobili’ olarak belirlendi

Fiat 500'e ABD'den güvenlik ödülü
Fiat 500, ABD’de “Sınıfının En Güvenli Otomobili” seçildi. Daha önce Euro NCAP’in çarpışma testlerinden sınıfında en yüksek puan olan 5 yıldızı alan ilk otomobil olma başarısını gösteren Fiat 500, ABD’de araç güvenliği konusunda otorite olan IIHS (The Insurance Institute for Highway Safety-Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından gerçekleştirilen çarpışma testleri sonucunda da “Sınıfının En Güvenli Otomobili” seçildi. Fiat 500; ön, yan, arka darbe ve takla testlerinden de en yüksek puanı alarak sınıfındaki tüm diğer araçları geride bıraktı.

Tavanı kendi ağırlığının 6 katı güce dayanabilecek kapasitede olan Fiat 500’de IIHS tarafından yapılan ölçümlere göre, otomobilin şiddetli bir darbe alması durumunda tavan kısmından açılan perde hava yastığı sayesinde, ön ve arka koltuklarda oturan yolcuların başlarından darbe almalarının engellendiği belirlendi.

ÇOK OKUNANLAR