SEKTÖREL › Ferrari World Abu Dabi açıldı

Ferrari World Abu Dabi açıldı

01 Şubat 2011 / 22:46 Dünyanın ilk Ferrari temalı eğlence parkı Ferrari World Abu Dabi, 20'den fazla atraksiyonla ziyaretçilerini bekliyor

Ferrari World Abu Dabi açıldı
Dünyanın ilk Ferrari temalı parkı açıldı. Ferrari World Abu Dabi'nin açılışına katılan Ferrari Yönetim Kurulu Başkanı Luca di Montezemolo, "Bundan henüz 4 yıl önce bir proje, bir fikir, hatta belki de çok iddialı bir fikir halinde olan bu park, şimdi harikulade bir gerçeği simgelemektedir. Ferrari'de görev yapan herkes, bu projenin gerçekleşmesi için son iki yıldır durup dinlenmeden çalışan kişilere minnettardır. Bu rüyanın, Ferrari dünyasına ithaf edilen bu eşsiz tema parkının gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etmek istiyorum" açıklamasını yaptı.

Dünyanın en önemli mimarlık firmalarından Benoy tarafından tasarlanan ve Ferrari GT'nin gövdesinin klasik çift kıvrımlı profilinden ilham alınarak yükselen Ferrari World Abu Dabi, 200 bin metrekarelik çatısının altında 20'den fazla farklı atraksiyon sunuyor. Dünyanın en yaratıcı ve eğlenceli lunapark unsurlarını da barındıran Ferrari World Abu Dabi, İtalya'ya özgü özellikler taşıyor. Dünyanın en büyük Ferrari logosuna sahip olan tavanın altında kurulan Ferrari World Abu Dabi, 100 bin metrekarelik halka açık kapalı alana sahip.

Ferrari World Abu Dabi'deki bazı eğlence unsurları

Formula Rossa: Saatte 240 km'lik hızlara çıkan dünyanın en hızlı roller coaster'ı

Speed of Magic: Daha önce hiçbir Ferrari'nin gitmediği, doğal ve olağanüstü yerlerden oluşan, sürekli değişen gerçek üstü bir ortamda seyahat eden bir gencin maceralarını takip eden 4 boyutlu fantezi bir yolculuk.

Made in Maranello: Maranello'daki ünlü Ferrari fabrikasının duvarlarının ardında gerçekleşen üretim sürecini izlettiren sanal bir gezi.

V12: 12 silindirli motorun kalbine doğru giden ve su kanalında yapılan heyecan verici bir gezi.

G-Force: Doğrudan Ferrari Enzo'dan esinlenen bir koltukta, heyecan arayanları kırmızı tavanın içinden 62 metrelik yüksekliğe çıkarıp tekrar yere geri indirerek bir Ferrari'nin gerçek G-kuvvetini deneyimlemelerine olanak veren, heyecan dolu bir (Yukarı-aşağı) kule binişi.

Viaggio in Italia: Bir Ferrari modelinin peşinden, İtalya'nın şehirlerinin, o şehirlerin belli başlı anıtlarının, dağlarının ve kıyılarının görülmesini sağlayan sanal ve havadan yapılan bir gezi.

Fiorano GT Challenge: Sıkı virajlardan kıvrılıp dolanarak giden ve bitiş çizgisine doğru depar atan Ferrari F430 Spider'larla yapılan eşsiz bir roller coaster düellosu.

Bell'Italia: Muhteşem manzaralı Portofino ve Amalfi Sahilinden Monza yarış pistine, Roma'daki Kolezyumdan Venedik'e ve Ferrari'nin vatanı ve merkezi olan Maranello'ya kadar İtalya'nın en ünlü yerlerinin minyatür bir rekreasyonu.

Junior Training Camp: Çocukların susuz otomobil yıkayabilecekleri, özel 'ustalar' hâline gelecekleri, şeref tribününe çıkacakları, uzaktan kumandalı otomobilleri yönetecekleri, kendi minyatür Ferrari'lerinin pazarlamasını yapacakları ve yumuşak, misafir dostu bir köpükten yapılan Formula 1 yarış otomobiliyle oynayacakları interaktif bir oyun alanı.

ÇOK OKUNANLAR