YENİ MODELLER › Ferrari, GTC4 Lusso T ile bir ilke imza atıyor

Ferrari, GTC4 Lusso T ile bir ilke imza atıyor

22 Eylül 2016 / 18:56 İtalyan üretici yeni modeli ile turbo motorlu ürün gamını genişletiyor

Ferrari, GTC4 Lusso T ile bir ilke imza atıyor

Ferrari, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni modeli GTC 4 Lusso T ile tarihinde ilk defa dört koltuklu bir modelinde turbo motora yer veriyor. Otomobilin önüne yerleştirilmiş olan 3.9-litre turbo V8 motorundan 610 bg güç ve 760 Nm tork elde eden yeni model, marka yetkililerinin iddialarına göre günlük kullanıma olabilecek en uygun şekilde geliştirilmiş. Ferrari yetkilileri arkadan itişli otomobilin ön/arka ağırlık dağılımının 46/54 olduğunu açıklarken, otomobilin sesinin de şehir ortamlarında sırıtmaması amacıyla düşük devirlerde özellikle kısıldığının altını çiziyor.

Modüler tork sağlama sistemi sayesinde turbo motorlu olmasına rağmen turbo gecikmesi yaşatmayan yeni GTC4 Lusso T, dört tekerlekten yönlendirme sistemi sayesinde virajlı yollarda daha keyifli bir sürüş vaat ediyor. Ferrari’nin Side Slip Control sistemi ile entegre olan dört tekerlekten yönlendirme sistemi, aracın arkasını koparmaktan keyif alan sürücülerin de işini kolaylaştırıyor.

İtalyan üreticinin shooting brake coupe gövdeli yeni otomobilinin iç mekanında da elbette en kaliteli malzemeler otomobilin sürücü ve yolcularını karşılıyor. Klasik Ferrari tasarımını dışa vuran iç mekanın Çift Kokpit mimarisi, sürüş deneyiminin hem sürücü hem de yolcu tarafından yaşanmasına olanak sağlıyor. Bu mimari ayrıca üreticinin 10.25 inçlik yüksek çözünürlüklü kapasitif dokunmatik infotainment sistemi ekranına da ev sahipliği yapıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR