SEKTÖREL › F12berlinetta'ya Altın Direksiyon Ödülü!

F12berlinetta'ya Altın Direksiyon Ödülü!

10 Kasım 2012 / 19:35 En hızlı Ferrari, Auto Bild tarafından '2012 Altın Direksiyon' ödülüne layık görüldü

F12berlinetta'ya Altın Direksiyon Ödülü!
Ferrari tarihinin gelmiş geçmiş en güçlü ve en hızlı seri üretim modeli olan F12berlinetta, Bild am Sonntag gazetesi işbirliğiyle Alman otomobil dergisi Auto Bild tarafından düzenlenen 2012 Goldenes Lenkrad (Altın Direksiyon) ödüllerinde Coupe/Cabrio kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

Berlin’de düzenlenen seremoniye katılan Ferrari CEO’su Amedeo Felisa, “Bu, Ferrari için büyük bir başarı ve Avrupa’nın en büyüğü ve bizim için daima önemli bir pazar olan Almanya’da markamızın önemine dair bir göstergedir. Çok sayıda tutkulu koleksiyoncumuz ve müşterimiz burada bizimle birlikte ve spor araç alanındaki yeniliğe yönelik sürekli ve ödünsüz yaklaşımımızın ne kadar çok takdir gördüğünü vurgulayan bu ödülle büyük gurur duyuyoruz” açıklamasını yaptı.  

Ferrari F12berlinetta, 740 bg güç ve 690 Nm tork üreten V12 motoru ve 1525 kg’lik ağırlığı sayesinde 340 km/s’nin üzerinde bir hıza ulaşabiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.1 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını ise 8.5 saniyede tamamlayan Ferrari F12berlinetta, artık tüm Ferrariler için geleneksel olan kontrol sistemleri (E-Diff, ESP Premium, F1 Trac, yüksek performans ABS) yanı sıra F1 tipi şanzımanı ve son nesil karbon seramik frenleriyle de dikkat çekiyor.

ÇOK OKUNANLAR