SEKTÖREL › Euro NCAP'ten Infiniti'ye güvenlik ödülü

Euro NCAP'ten Infiniti'ye güvenlik ödülü

24 Şubat 2011 / 22:27 Infiniti “Şeritten Çıkmayı Engelleme Sistemi" LDP ile Euro NCAP Advanced Ödülü’nü almaya hak kazandı

Euro NCAP'ten Infiniti'ye güvenlik ödülü
Infiniti’nin güvenlik konusundaki ileri teknolojik yaklaşımıyla geliştirdiği ve pek çok modelinde standart olarak kullandığı “Şeritten Çıkmayı Engelleme Sistemi/(LDP)” Euro NCAP tarafından 81. Uluslararası Cenevre Fuarı’nda Euro NCAP Advanced Ödülü’ne layık görüldü. Ödül Cenevre Fuarı’nda verilecek.  

Bağımsız çarpışma testi uygulayıcıları tarafından verilen 11 ödülden biri olan bu önemli ödülle ilgili açıklamada bulunan Infiniti Başkan Yardımcısı ve Infiniti Küresel Ticaret Birimi yöneticisi Toru Saito; LDP gibi yenilikçi sistemler sayesinde insanların hayatlarını olumlu yönde etkileyebileceklerine inandıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu ödül bizi sadece daha gelişmiş güvenlik teknolojileri sunma konusunda teşvik etmekle kalmıyor aynı zamanda bizi bu teknolojileri mümkün olduğunca fazla müşteriye ulaştırma konusunda motive ediyor. Böylesine önemli teknolojilerin sadece opsiyon listelerinde yer almasını yeterli bulmuyoruz”.

Ciddi yaralanmalarla ve/veya ölümle sonuçlanan kazaların büyük bir kısmı dikkatsizlik veya rehavet sonucu şeritten çıkma durumlarına bağlı olarak gerçekleşiyor. LDP sistemi bu gibi dikkatsizlik veya rehavet sonucunda aracın şeritten çıkması durumunda sürücüyü uyaran ve sürücünün uyarıya rağmen herhangi bir müdahale gerçekleştirmemesi durumunda aracın şeritten çıkmasını engelleyen bir güvenlik sistemi. LDP, Avrupa’da ilk kez 2010 yılında FX30d modelinde kullanıldı. Daha sonra sistem 2011 model yılı FX30d ve FX37 premium versiyonlarında, EX30d, EX37, M37, M30d, M35h modellerinde de standart olarak kullanılmaya başlandı.


ÇOK OKUNANLAR