SEKTÖREL › Eric Clapton'a özel Ferrari!

Eric Clapton'a özel Ferrari!

30 Mayıs 2012 / 15:50 Ferrari, ünlü gitarist Eric Clapton için 458 Italia modelinden yola çıkarak özel bir model geliştirdi

Eric Clapton'a özel Ferrari!
Ferrari 512 BB modelinden esintiler taşıyan çok özel bir Ferrari 458 Italia’ya sahip olmak isteyen Eric Clapton için tasarlanan model, sanatçının Ferrari Dergisi’ne verdiği söyleşiyle gün ışığına çıktı. Hem Pininfarina hem de Ferrari tasarımcı ve mühendislerinin ortak çalışmasıyla ve dünyaca ünlü gitaristin talepleri doğrultusunda finalize edilen özel Ferrari 458 Italia modeli, SP12 EC (Eric Clapton) adını taşıyor. Clapton’ın kariyerine ve Ferrari tutkusuna duyulan saygıyı da simgeleyen özel model ile ilgili bir açıklama yapan ünlü müzisyen projeyi boş tuvalden itibaren tüm süreçleri baştan sona izlemek olarak nitelendirirken, “Bugüne kadar yaptığım en tatmin edici şeylerden biriydi” açıklamasını yaptı.

One-Off adı altında müşterilerine özel otomobil üreten Ferrari, bugüne kadar 5 adet One-Off Ferrari’yi sahiplerine teslim etti. Başka bir eşi daha bulunmayan One-Off Ferrari’ler, 18 ayda tamamen araç sahibinin isteklerine göre üretiliyor. One-Off’ların fiyatı ise vergiler hariç 1.3 Milyon Euro’dan başlıyor.

ÇOK OKUNANLAR