SEKTÖREL › En hızlı Jeep Sonbaharda Türkiye'de...

En hızlı Jeep Sonbaharda Türkiye'de...

23 Mart 2018 / 11:28 Jeep Grand Cherokee Trackhawk, 707 bg'lik V8 motoruyla yüksek performansa odaklanıyor

En hızlı Jeep Sonbaharda Türkiye'de...

Jeep'in bugüne kadar ürettiği en hızlı otomobil olan Grand Cherokee Trackhawk ülkemizde de satışa sunulacak. Motor kaputunun altında supercharger destekli 6.2 litrelik V8 motor barındıran Cherokee Trackhawk, 707 bg’lik güç ve 875 Nm’lik maksimum tork değerlerine sahip. Motorun devasa gücünü zemine aktarma görevini ise 8-ileri TorqueFlite şanzıman ve Jeep Quadra-Trac dört tekerlekten çekiş sistemi üstleniyor.

Tıpkı süperspor otomobillerdeki gibi bir kalkış kontrol sistemine de sahip olan Trackhawk, ayrıca Selec-Track sürüş modları da sunuyor. Auto, Sport, Track, Snow ve Tow olmak üzere 5 farklı seçenek sunan Selec-Track, her bir modda dört çeker sisteminin, şanzımanın, süspansiyonun ve elektrikli direksiyonun ayarlarını değiştiriyor. Ayrıca bu modların etki ettiği tüm bileşenleri kişiselleştirmek de mümkün. En agresif mod olan Track seçeneğinde vites değişimlerini Auto moduna göre yüzde 68 daha hızlı gerçekleştiren sistem, ön ve arka aks arasındaki güç dağılımını da yüzde 30:70 oranında gerçekleştiriyor. Snow modundaki güç aktarım oranı ise 50:50 olarak veriliyor.

Standart Grand Cherokee’ye göre 2.5 cm daha alçak bir yürüyen aksama ve Bilstein marka adaptif amortisörlere sahip olan Trackhawk’ın performans verileri de SUV sınıfında görmeye pek de alışık olmadığımız türden. 0-100 km/s deparını 3.7 saniyede tamamlayan otomobil, ilk 400 metreyi ise 11.6 saniye içerisinde geride bırakıyor. Otomobilin maksimum hızı ise 289 km/s olarak açıklanıyor.

ÇOK OKUNANLAR