SEKTÖREL › Elantra'ya AutoBest ödülü...

Elantra'ya AutoBest ödülü...

14 Aralık 2011 / 16:17 Ödüle doymayan Hyundai Elantra, AutoBest jüri üyeleri tarafından da '2012 Yılının Otomobili' seçildi

Elantra'ya AutoBest ödülü...
Tanıtıldığı ilk günden beri pekçok ödüle layık görülen yeni Hyundai Elantra, AutoBest jüri üyeleri tarafından da “2012 Yılının Otomobili” seçildi. Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörlerinin bir araya gelerek oluşturduğu AutoBest, gelişmekte olan Avrupa pazarları için “Yılın En İyi Otomobili”ni belirliyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Macaristan ve Ukrayna gibi ülkelerden oluşan ve 2000 yılında kurulan AutoBest, bu yıl 11’inci kez düzenlendi. Duayen otomotiv yazarımız Okan Altan da AutoBest jürisinde yer alıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Hyundai Elantra’nın test sürüşünü gerçekleştirmek için Türkiye’yi ziyaret eden AutoBest üyeleri, oylamalarını tamamlayarak son kararlarını 13 Aralık Salı günü açıkladı. Hyundai Elantra, 15 jüri üyesinin 10’undan en yüksek notu alarak toplamda 839 puanla en yakın rakibi olan Ford Focus’un 81 puan önüne geçti ve AutoBest 2012 ödülüne hak kazandı.

Hyundai Elantra’yı değerlendiren AutoBest Başkanı Ilia Seliktar; “Elantra, Hyundai’nin “New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” sloganının en başarılı kanıtı. Elantra, modern ve premium özelliklerini, faliyet gösterdiğimiz gelişmekte olan pazarlara uygun, ulaşılabilir fiyat politikaları ile sunuyor. Hyundai Elantra için Avrupa’da satın alınabilecek en mantıklı otomobil diyebiliriz” şeklinde konunştu.

Aday otomobillerin toplam 13 kriter üzerinden değerlendirildiği puanlandırmada en önemli kriter olan “fiyat”, değerlendirmede yüzde 25’lik paya sahip. Bununla birlikte tüketim, kullanışlılık, bagaj kapasitesi, teknoloji, sürüş dinamikleri, dizayn, markanın bayi ve servis ağının yaygınlığı, yedek parça tedariği gibi kriterler de puanlamada yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR