YENİ MODELLER › Doğalgaz, benzin ve elektrik bir arada

Doğalgaz, benzin ve elektrik bir arada

07 Mart 2018 / 02:23 Skoda, Cenevre'de sergilediği Vision X konseptinde farklı bir kombinasyon sunuyor

Doğalgaz, benzin ve elektrik bir arada

Skoda‘nın 2025 Stratejisi’nin önemli parçalarından olan SUV atağının üçüncü adımı olacak Vision X konsepti, Cenevre’de ilk kez sergilendi. Skoda tarihinin, doğalgaz, benzin ve elektriği bir araya getiren ilk hibrit aracı olan Vision X, markanın bugüne kadar piyasaya sunduğu iki yeni SUV modelinde kullandığı tasarım diliyle şekillenmiş.

1.5 litrelik TSI G-TEC dört silindirli turbo içten yanalı motora sahip olan Vision X, doğalgazla kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış. 130 bg güç ve 200 Nm tork üreten Vision X, ayrıca arka aksında da bir elektrik motoru barındırıyor. Gerektiğinde aktif hale gelen motorun, hem daha fazla performans hem de zorlu yol koşullarında daha iyi çekiş sağladığı açıklanıyor. Vision X, gerektiğinde önden çekişli, arkadan itişli veya dört çeker sürüşe sahip olabiliyor. 100 km/s hızlanmasını 9.3 saniyede tamamlayan otomobil 200 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Siyah renkli tavan, ayırt edici tamponlar, geniş panoramik cam tavan ve 20 inçlik alaşım jantlar da güçlü bir görünüm ortaya koyuyor. İç mekanda ise tamamen farklı bir tasarım anlayışı kullanılmış. Geniş ve ergonomik gösterge panelinde, bol renkli bir yapı kullanılarak farklı bir etki yaratılmış. Bilgi ve eğlence sistemlerine ulaşım ise, dokunmatik ekran sayesinde hayli kolay hale getirilmiş.

ÇOK OKUNANLAR