YENİ MODELLER › Dodge Charger SRT8

Dodge Charger SRT8

15 Şubat 2011 / 03:48 Dodge, 465 bg gücündeki Charger SRT8 modeliyle 'Muscle Car' kavramını yaşatmaya devam ediyor

Dodge Charger SRT8
Dodge, Charger SRT 8 ile çok iddialı bir otomobile imza attı. Bu kışkırtıcı otomobil sıradan Charger’lardan farklı olarak 6.4 litrelik V8 HEMI motorla sunuluyor. Eski HEMI motora oranla daha fazla güç ve daha az yakıt tüketimi vaat eden bu motor, 'Ekonomi' modunda sadece 4 silindirini çalıştırarak sahibinin cebini de düşünüyor. Bu canavar 465 bg gücünde. Otomobilin alt devirlerde daha canlı olması içinse manifold üzerinde birtakım modifikasyonlara gidilmiş.

465 beygirden sonuna kadar faydalanmak için HEMI motora yaraşır bir yürüyen aksam ve şanzıman geliştirilmiş. Adaptif sürüş sistemi, Auto ve Sport moduyla ikiye ayrılıyor. Sport modunda otomobilin tepkileri daha keskin ve sinirli hale gelerek tam bir yarışçıya dönüşüyor. SRT 8 i dizginleme göreviniyse büyük fren diskleriyle Brembo kaliperler üstleniyor.

Otomobilin dış görünümündeki ana unsur 20 inçlik parlatılmış jantlar olarak çıkıyor karşımıza. Ön panjur altı siyah kuşak, daha kalın ön/arka tamponlar ve marşpiyeller de SRT 8’in sportif kıyafetini tamamlıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR