SEKTÖREL › DOD'dan bir ilk daha...

DOD'dan bir ilk daha...

03 Mayıs 2013 / 17:51 DOD yine bir ilke imza atarak Twitter üzerinden ilk araç satışını gerçekleştirdi

DOD'dan bir ilk daha...
İkinci el otomobil satışlarına kurumsallığı getiren DOD, Twitter üzerinden araç satışı gerçekleştirerek bir ilke daha imza attı. Twitter’a ikinci el otomobil satın alma isteğini yazarak kendisine yardımcı olacak kişiler arayan bir müşteri ile anında iletişime geçen DOD, müşterisinin hayalini kısa sürede gerçekleştirmiş oldu. Sosyal medyada etkinliğini Facebook ve Twitter üzerinde de yoğunlaştıran DOD, daha önce de Facebook’ta online açık artırma düzenleyerek dünyada facebook üzerinde açık artırma uygulamasıyla ilk otomobil satışını gerçekleştirmişti.

Facebook sayfasında 200 binin üzerinde takipçisi bulunan DOD her ay Facebook üzerinden düzenlenen açık artırma ile ikinci el otomobil satın almak isteyen tüm facebook üyelerine de yardımcı oluyor. Açık artırmaya sunulan aracın detaylı bilgilerine (ekspertiz vb.) www.dod.com.tr'den ulaşılabiliyor ve açık artırmadan önce tüm katılımcılar DOD City Esenyurt tesislerine gidip aracı inceleyerek tüm bilgileri elde edebiliyor. Twitter’da da “twitter.com/dodcomtr” hesabı ile yer alan DOD, yapılan yorumlar ve alınan geri dönüşler ile bu uygulamaların giderek yaygınlaşacağının da işaretini veriyor.

DOD Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Uzunay, DOD’un ikinci el araç sektöründe kurumsallığı getirmesinin yanında vizyoner bir marka olduğunun da altını çizerek “Günümüz şartlarına ve yaşam biçimine uygun olarak teknolojik altyapıyı sürekli kullanan bir markayız. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak ikinci el otomobilleri güvenli ve kurumsal bir yapı ile tüm imkanlarımızla sunuyoruz.

Geçtiğimiz yıl facebook üzerinde düzenlediğimiz avantajlı kampanyalarımız ile 300 kişiyi otomobil sahibi yaptık. Showroomumuza gelen müşterilerin %70’nin de dod.com.tr üzerinden ulaştıkları düşünüldüğünde dijital dünyanın etkisinin boyutu daha net ortaya çıkıyor

Kuruluşumuz üzerinden geçen yıllarda 100 binden fazla kişi DOD kanalı ile otomobillerine kavuştu. DOD güvencesi, garantisi, güvenli ekspertiz ve uygun fiyatlı satışlarımız ile her sene başarı çıtamızı daha da yükseğe çıkarıyoruz.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR