SEKTÖREL › De Tomaso markası geri dönüyor

De Tomaso markası geri dönüyor

17 Şubat 2011 / 23:16 Geçmişi 1959 yılına kadar uzanan İtalyan marka De Tomaso, Cenevre Otomobil Fuarı'nda yeniden hayat bulacak

De Tomaso markası geri dönüyor
Bugün daha çok otomobil tutkunları tarafından hatırlanan De Tomaso markası yollara geri dönmeye hazırlanıyor. Alejandro de Tomaso  tarafından 1959’da Modena’ da kurulan İtalyan marka, 7 sene önce iflas nedeniyle kapanmıştı. Eski Fiat pazarlama yöneticisi Gian Mario Rossignolo markayı 2009 yılında satın almıştı.

De Tomaso, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni otomobilini sergileyecek. Şimdilik adı “SLC” olarak açıklanan otomobil, direkt olarak BMW 5-Serisi GT ve Lexus RX 450h gibi otomobilleri rakip olarak görüyor. Karoser çizgileri 5-Serisi GT ile benzerlik gösterse de SLC kendine özgü birçok tasarım detayına sahip. Otomobilin tasarımıysa ünlü tasarım stüdyosu Pininfarina'nın imzasını taşıyor.

SLC’nin 300 bg V6, 550 bg V8 olmak üzere 2 benzinli, 250 bg V6 olmak üzere bir turbodizel üniteyle satılması planlanıyor. Otomobil ayrıca 4 tekerlekten çekiş sistemine de sahip olacak.

De Tomaso sedan ve coupe karosere sahip otomobiller de üretmeyi planlıyor. Hedef ise 2000 adetlik coupe ve 3000 adetlik lüks sedan satışı yakalamak.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR