SEKTÖREL › Daha hacimli Clio Mart'ta satışa sunuluyor

Daha hacimli Clio Mart'ta satışa sunuluyor

21 Şubat 2013 / 19:12 Yeni Renault Clio'nun Sport Tourer gövde tipi 31.990 TL'den başlayan fiyatlarla 14 Mart tarihinde satışa sunuluyor

Daha hacimli Clio Mart'ta satışa sunuluyor
Renault Clio'nun Sport Tourer gövde tipi 14 Mart tarihinde Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. 4267 mm'lik boyu, Clio Hatchback'ten 20 cm kadar daha uzun olan Sport Tourer,daha fazla hacim isteyen B segmenti müşterilerine hitap eden bir otomobil. Arka koltuğunda 15 mm daha fazla baş mesafesi sunan kullanışlı Clio, 442 dm3'lük bir bagaja sahip ve koltuklar yatırıldığında 2480 mm uzunluğunda yükleri taşıyabilecek kapasitede.

Yeni Clio Sport Tourer'da teknolojik bir multimedya sistemi olan Renault R-Link’e yer verilmiş. Araca entegre 7 inçlik tablet, internet bağlantısı, TomTom Navigasyon ve sesli komut, 3D Sound by Arkamys üç boyutlu ses sitemi, R-Sound Effect ve R-Link store gibi birçok özelliğe sahip.

Dört farklı motor seçeneği ile pazara sunulacak olan Sport Tourer'da benzinli versiyonlarda, 75 bg gücünde 1.2 16V ve 90 bg'lik 0.9 Turbo motorlar bulunurken, dizellerdeyse 75 ve 90 bg gücünde 1.5 dCi üniteler görev yapıyor. 90 bg gücündeki  Energy Tce benzinli motor, Stop&Start özelliğine sahip ve 4.5 lt/100 km'lik tüketimiyle çok rekabetçi. Bununla birlikte Stop&Start özelliğine sahip bir diğer motor olan 90 bg'lik Energy dCi ünite de 3.6 lt/100km gibi çok düşük bir yakıt tüketimine imza atıyor.
 
Joy ve Icon adında iki farklı donanım seviyesi bulunan yeni Clio Sport Tourer, ilk ekipman seviyesinden itibaren zengin bir donanım sunuyor. LED gündüz farları, cruise control, Bluetooth, USB, 4 hava yastığı, Yokuşta Kalkış destek sistemi, Renault Kart Sistemi, elektrikli gövde rengi yan aynalar, ESP, ABS, AFU, Renault Bass Reflex ve tavan barları bu donanımlar arasında.

En önemli rakipleri Skoda Ibiza ST ve Skoda Fabia Combi olarak görülen Clio Sport Tourer, Mart ayının ortalarından itibaren Türkiye pazarına sunulacak. 1.2 litrelik benzinli motora sahip baz versiyonunun fiyatı 31.990 TL olarak belirlenen kullanışlı Clio'nun TCe 90 turbo benzinli versiyonuysa 40.490 TL'lik fiyat etiketi taşıyor. 1.5 dCi motorlu dizel versiyonun fiyatı da 41.990 TL'den başlıyor ve daha güçlü olan Stop&Start özellikli diğer dizel seçenekte 46.490 TL'ye çıkıyor. İlk etapta sadece manuel şanzımanla sunulacak olan Clio Sport Tourer'ın EDC otomatik şanzımana sahip 1.2 Turbo versiyonu yılın ikinci çeyreğinde, yine EDC şanzımanlı 1.5 dCi seçeneğiyse üçüncü çeyrekte satışa sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR