YENİ MODELLER › CUPRA'nın ilk modeli Ateca

CUPRA'nın ilk modeli Ateca

24 Şubat 2018 / 23:50 CUPRA Ateca, sportif özelliklere ve 300 beygirlik performanslı bir motora sahip...

CUPRA'nın ilk modeli Ateca

SEAT bünyesinde kendi kimliğiyle faaliyet gösterecek CUPRA markası tanıtıldı. Yeni markanın ilk modeli ise 300 beygir gücünde 2-litrelik TSI motorla donatılan CUPRA Ateca oldu. Performansıyla dikkat çeken bu otomobil, ayrıca sportif bir görsel kimliğe de sahip. Ön bölümünde; üst ızgaranın iç kısmında petek tasarımına, ortasında ise yeni CUPRA logosuna yer verilen otomobilin farklı bir tasarıma sahip tamponlarının hemen üzerinde yer alan alt ızgarada da mat alüminyum harflerle CUPRA ismi bulunuyor. Ayrıca tavan rayları, yan aynalar, yan çıtalar, jantlar, ön ızgara, ön ve arka difüzör ve arka camın yanındaki kanatlarda kullanılan parlak siyah malzemeyle sofistike bir görünüm elde edilmiş. Arka difüzörün iki yanında yer alan dört egzoz çıkışı ve CUPRA logolu 19 inçlik elmas kesim jantlar ise sportif etkiyi güçlendiren detaylar arasında.CUPRA Ateca’da; Enerji Mavi, Velvet Kırmızı, Gümüş Gri, Rodyum Gri, Siyah ve Nevada Beyaz adında altı farklı renk seçeneği bulunuyor.

3cd47f0cb5a15be6af7871244cb8e2b4_0.jpg

Yeni tasarlanan ve daha hızlı, yumuşak ve hassas vites geçişleri sağlayan 7-ileri DSG şanzımana sahip olan otomobil, gücünü zemine 4Drive dört tekerlekten çekiş sistemiyle aktarıyor. Adaptif süspansiyonlara sahip olan otomobilde Normal, Spor, Bireysel, Kar, Arazi ve CUPRA sürüş modlarına yer verilmiş. Maksimum hızı 245 km/s olan otomobil 5.4 saniyelik 0-100 km/s deparıyla logonun hakkını tam anlamıyla veriyor.

883558e5364c45103219f346f79027a0_0.jpg

Bu ilk CUPRA modeli son derece sportif bir kimliğe sahip olsa da, sportifliği daha da arttıran bazı opsiyonlar da sunuyor. Siyah renkte 18” Brembo yüksek performanslı frenleri içeren Performans Paketi, arka kanatları ve yan aynaların görünümünü değiştiren Karbon Fiber Dış Mekan Paketi, konsol için Karbon Fiber İç Mekan Paketi ve 2019 yılının ortalarında sunulacak olan spor koltuklar bu opsiyonlar arasında.

CUPRA markası, gelecekte bağımsız bir şekilde büyürken SEAT ile eş zamanlı olarak yeni otomobil modelleri de geliştirecek. Markanın lansmanında Ateca ile birlikte görücüye çıkarılan bir diğer CUPRA modeli de 300 beygirlik Leon CUPRA R ST oldu. CUPRA Ibiza ve CUPRA Arona ise yakın gelecekte görebileceğimiz CUPRA modelleri olacak. Markanın bir de yarış otomobili var. CUPRA TCR de 2018 sezonunda TCR serisinde mücadele edecek. Şimdiye dek SEAT Sport’un sorumluluğunda faaliyet gösteren motorsporları ve yarış birimleri de yeni kurulan CUPRA markası bünyesinde toplanacak. SEAT, bu yeni marka ile Cupra modellerinin satışlarını önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde ikiye katlamayı hedefliyor.

6bc24cb432f4946c17f0c37ffd0982fa_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR