SEKTÖREL › Citroen'in Cenevre yenilikleri...

Citroen'in Cenevre yenilikleri...

28 Şubat 2012 / 19:57 Citroen, Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergileyeceği yenilikleriyle fark yaratmak istiyor

Citroen'in Cenevre yenilikleri...
Citroen, otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’na pekçok yenilikle katılıyor. Citroen’in ilk dizel hibrit modeli olan DS5 Hybrid4, markanın teknolojik yeniliği olarak sergilenecekken, DS4 Racing Concept ise performans odaklı bir Citroen yeniliği olarak tanıtılacak.

Markanın yeni Crossover ürünü C4 Aircross da fuarda sergilenecek Citroen modellerinden biri olacak. Bunun yanında Citroen C3 Red Block, yenilenen C1 ve Berlingo modelleri de Cenevre Fuarı’nda sergilenecek Citroen ailesinin temsilcileri arasında yer alıyor. Çevre dostu ve sıra dışı teknolojik özellikleri ile markanın “Créative Technologie” sloganını tam anlamıyla yansıtan Tubik konsept de Cenevre’de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Markalar klasmanında yedi kez Dünya Ralli Şampiyonası birinciliği ve Sebastien Loeb ve Daniel Elena ile sekiz kez Sürücü/Yardımcı Sürücü birinciliği elde eden Citroen, Cenevre’de ayrıca sınırlı sayıdaki DS3 Racing S. LOEB serisini de tanıtacak.

Citroën DS3 Ultra Prestige
Citroen'in bir diğer yeniliği olan 'Citroën DS3 Ultra Prestige', özel tasarıma sahip tamamen yeni renk kombinasyonları ve aksesuarlar barındırmakta. Ultra Prestige versiyonu ayrıca, özel 17’’ kömür grisi elmas efektli jantlar, sportif bir rüzgarlık ve koyu renkli yan ve arka camlara sahip. Otomobilin içerisinde ise, “saat kayışı” tasarımına sahip “Habana” özel deri döşemeleri bulunuyor. Ön koltuğun derisinin rengi, koltuk başlıklarındaki beyaz renkten koltuklardaki siyah renge doğru çekici bir görünüm sergiliyor. Bu tasarım, moda sektöründen esinlenilerek ve otomotiv üretiminde bugüne kadar görülmemiş bir şekilde DS3 Ultra Prestige için özel olarak tasarlanmış. Kontrol paneli, “Alpin Beyazı” özel deri ile kaplanan otomobilde, ayrıntılara titizlikle önem verilerek, gösterge paneli üzerindeki kadranların renkleri ayrıca iç alandaki beyaz detaylarla eşleştirilmiş. DS3 Ultra Prestige, çift dikişli ekstra kalın paspaslara da sahip.

ÇOK OKUNANLAR