SEKTÖREL › Citroen C-Elysee fuarda görücüye çıktı...

Citroen C-Elysee fuarda görücüye çıktı...

02 Kasım 2012 / 23:05 Citroen, yeni modeli C-Elysée'in Türkiye ve dünya lansmanını İstanbul Autoshow'da gerçekleştirdi

Citroen C-Elysee fuarda görücüye çıktı...
2012 yılının ilk 9 ayında çarpıcı bir satış başarısı elde eden Citroën, yeni dönemde  lokomotif rolünü üstlenecek olan yeni modeli C-Elysée'nin lasmanını İstanbul Autoshow Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Lansmanda konuşan Citroën Genel Müdürü Frederic Banzet; “Citroën markası için  oldukça önemli bir gün yaşıyoruz ve  bugün Türkiye’de CITROEN C-Elysée’nin lansmanını yapıyoruz. Bu araç ile pazardaki satışlarımızı hızlandıracağız. C-Elysée için Türkiye bir kilit ülke ve tek başına dünyada C-Elysée satışlarının %30'unu temsil edecek. Günümüzde Citroën satışlarının üçte biri Avrupa dışına yapılıyor. Citroën olarak 2020’den önce satışlarımızın %50’sinin  Avrupa dışına olmasını bekliyoruz. Örneğin; 2012 yazından itibaren Çin’de, DS serisini sattığımız 2. ortak yapıyı başlattık; Latin Amerika’da ise  iki kilit lansman ile satış hacimlerimiz hedefine ulaşmış olacak, Ve son olarak Rusya’da ise satışlarımız mevcut ülke pazarından daha fazla bir artış sergiliyor. Madem uluslararası performanslardan bahsediyoruz, markamızın Türkiye'deki performansının altını da bir kez daha çizmek istiyorum. Düşüş olan bir pazarda bizim hacimlerimizin artışta oluşuna dikkat çekmek isterim. 2009 yılından  itibaren Citroën Nemo ve en fazla satılan C4 modelimiz sayesinde hacimlerimizi ikiye katladık. Bu yolda ilerlemek ve özellikle uluslararası gelişimimizi arttırmak için kozlarımız mevcut. Bu konuda DS serisi ve C serisi bizim en büyük kozlarımız. Diğer yandan Türkiye’de gelecek ilkbaharda satılacak olan DS3 Cabrio’yu halka ilk görünmesinden bir ay sonra burada size tanıtmaktan büyük keyif duyuyorum.

Teknoloji ile yaratıcılığı bir araya getirmek Citroen'in her zaman yaptığı şeydir, bu bizim DNA’mızda vardır“ dedi.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu ise; “Bayraktar Grubu bünyesinde Citroën olarak ilk kez Türkiye pazarında satışa sunacağımız yeni sedan modelimiz C-Elysée ile orta sınıf sedan pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyoruz. Citroën tüm uluslararası pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de büyüyor ve önümüzdeki dönemde büyümesine devam ederek 40 binli adetlere ulaşacak’’ dedi.  

ÇOK OKUNANLAR