SEKTÖREL › Chevrolet'den yeni bir bayi

Chevrolet'den yeni bir bayi

31 Ocak 2012 / 14:06 Chevrolet, İstanbul'un Anadolu yakasındaki bayilik ağını TEK-KAR ile güçlendiriyor

Chevrolet'den yeni bir bayi
Chevrolet'nin yeni bayisi TEK-KAR, İstanbul Anadolu yakasında Kartal’daki plazasında 12 Ocak 2012 tarihinde hizmete girdi. Teknolojik olarak en son donanıma sahip olduğu belirtilen plazada, üstün teknik servis anlayışının yanı sıra, konuklara ait geniş misafir kabul ve bekleme salonu ile müşteri memnuniyetinin ön plana çıkarılması amaçlanıyor.

Chevrolet TEK-KAR, mekanik atölye, boya ve kaporta atölyesi, yedekparça deposu, showroom, misafir kabul salonu, misafir kafeteryası, personel dinlenme ve giyinme salonlarından oluşan 3570 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 4950 m² alanda hizmet veriyor. Tek-kar aynı zamanda kaporta ve boya atölyesinde günde 10, mekanikte ise 60 araca hizmet verebilecek.

TEK-KAR ile ilgili olarak Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca şu açıklamayı yaptı; “Dünya çapında liderlik koltuğuna oturmuş Chevrolet markası olarak Türkiye’de, her geçen gün, aileye yeni katılan modeller ile dinamik bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. 2011 yılında Chevrolet olarak 23.610 adet perakende satış yaptık. Binek araç pazarından %3,98 pay aldık. 2010 yılına göre binek pazar %16,43 büyürken Chevrolet markası olarak yaklaşık iki katına yakın olan  %31’lik bir büyüme gösterdik. 2011 yılında 47 otomobil markası arasında Chevrolet markası olarak geçen seneye kıyasla bir sıra yukarı çıkarak binek araç pazarının en çok satan 8. markası olduk. Bu başarılarımızı daha da ileriye taşıma gayemize uygun olarak, ülke çapında 65 farklı noktadan müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışan bayi ağımıza, TEK-KAR Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tesisini de katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR