GÜNDEM › Chevrolet Captiva (makyaj)

Chevrolet Captiva (makyaj)

13 Şubat 2011 / 22:06 Türkiye'de başarılı satış rakamları yakalayan Captiva, geçirdiği operasyonla yeni bir görünüme kavuştu

Chevrolet Captiva (makyaj)
SUV pazarının önemli modellerinden Chevrolet Captiva, kapsamlı bir makyajla elden geçirildi. Captiva yeni görünümüyle Amerikan SUV'larına bir hayli yakın dururken, kaslı yapısı da markanın en sportif modeli Camaro ile benzerlik gösteriyor. Otomobilin yeni ön tasarımı ayrıca Chevrolet'nin yeni yüzünü de temsil ediyor. Tıpkı yakında piyasaya çıkacak yeni Aveo'da olduğu gibi dikdörtgen formlu farlar ve markanın armasıyla ikiye bölünen büyük radyatör ızgarası kullanılarak Captiva agresif bir ifadeye bürünmüş. Bu tasarım kaput üzerindeki belirgin çizgilerle de destekleniyor. Tampondaysa dairesel formlu kibar görünümlü sis farlarına yer verilmiş.

İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi algısındaysa yükselme görülüyor. Gösterge takımının tasarımı ve kokpitte kullanılan ışıklandırmanın rengi de değiştirilmiş. Ayrıca iç mekanda yalıtımın eskisine oranla çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Yaklaşık 5 yıldır yollarda olan Captiva 5 veya 7 koltuklu olarak sunuluyor. Makyajlı modelde şaside güçlendirmeler yapılmış. Yeni 6 ileri şanzımanla 2.4 litre, 3.0 litre V6, ve 163 bg ile 184 bg gücünde iki ayrı varyasyona sahip 2.2 litrelik turbodizel motor da Captiva'nın yenilikleri arasında. Dizel motorlar ortalama 6.4 litre/100km tüketim değerleri sunarken makyajlı Captiva'nın ülkemize yine dizel seçeneklerle ithal edilmesi muhtemel görünüyor. Ancak artan silindir hacmi sebebiyle otomobilin ülkemizdeki fiyatı da artacaktır.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR