YENİ MODELLER › Chevrolet Camaro ZL1

Chevrolet Camaro ZL1

13 Şubat 2011 / 01:22 Chevrolet, yeni Camaro ZL1 ile gelmiş geçmiş en hızlı Camaro’yu üretmek niyetinde

Chevrolet Camaro ZL1
2012’de yollara çıkması beklenen ZL1 ile Camaro en hırçın haline bürünüyor.
Chicago Otomobil Fuarı’nda sergilenen ZL1, ismiyle 60’ların sonlarında üretilen ZL1’e atıfta bulunuyor. Bu güzel otomobili farklı kılansa kuşkusuz 6'ıncı nesil Eaton Supercharger ile desteklenen 550 bg gücündeki 6.2 litrelik V8 motoru oluyor. Chevrolet mühendisleri bu güçten en iyi faydayı sağlamak amacıyla yürüyen aksam ve fren sisteminde birçok geliştirmeye gitmiş.

Otomobile dışarıdan bakıldığında standart Camaro'lardan daha farklı göründüğü hemen farkediliyor. Ön radyatör ızgarasındaki “ZL1” arması, kaput üzerinde konumlandırılan ve karbon fiber malzemeden imal edilen hava girişi, tavan üzerinden devam eden siyah kuşak, yeni ön ve arka tampon tasarımı, siyah marşpiyeler, ön splitter, boyutları büyütülen spoyler, 20 inçlik jantlar ve 4 adet çıkışa sahip yeni akustik egzoz sistemi standart Camaro’larda bulunmayan özellikler arasında.

ZL1’in iç mekanına geçildiğinde dikkati çeken ilk değişiklik Cruze’un direksiyon simidiyle benzerlik gösteren altı kesik küçük çaplı yeni direksiyon simidi oluyor. İç mekanda kullanılan malzemelerse genel olarak kaliteli. Kapı eşiklerinde ve birçok noktada ZL1 armalarına yer verilmiş. Ayrıca kameralı park asistanı, kablosuz internete ve usb portlarına sahip Boston marka profesyonel müzik sistemi keyif veren özellikler arasında. “Magnetic Ride” adlı sürüş dinamiklerine odaklı sistem sayesinde “tour” ya da “sport” tuşlarına basarak günlük kullanımla performanslı kullanım arasında seçim yapılabiliyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR