GÜNDEM › Bu adam üç süper otomobile de sahip!

Bu adam üç süper otomobile de sahip!

30 Ocak 2015 / 16:31 Paul Bailey’nin garajında Ferrari LaFerrari, Porsche 918 ve McLaren P1’in birer örneği bulunuyor

Bu adam üç süper otomobile de sahip!

Önemli bir otomobil koleksiyoncusu olan Paul Bailey günümüzün en sıcak süper otomobil üçlüsü olarak gösterebileceğimiz Ferrari LaFerrari, McLaren P1 ve Porsche 918 Spyder’ın üçüne de sahip. İlk olarak McLaren tarafından teslim edilen ikinci P1 olan Volkan Turuncusu rengindeki P1’i teslim alan Bailey, birkaç hafta önce ise P1’i ile Nottingham’da bulunan bir Ferrari galerisine giderek Rosso Fiorano renkli LaFerrari’sini teslim almış. Bu da yetmezmiş gibi, P1’in anahtarlarını eşine verip LaFerrari’sinin direksiyonunun başına geçen Bailey eşi ile birlikte evine dönmek yerine, Cambridge’de bulunan bir Porsche galerisine Bailey’nin Porsche 918’ini almak üzere yola koyularak otomobili teslim almış ve süper otomobil üçlüsünü tamamlamış.

Bir hatırlatma olarak; McLaren 375 adetle sınırladığı P1’in tamamını, Ferrari 499 adetle sınırladığı LaFerrari’nin tamamını, Porsche ise 918 adetle sınırlandırdığı 918 Spyder’ın tamamını satmış durumda.

Şaşırtıcı bir başka gerçek ise Paul Bailey’nin dünyada bu üç süper otomobile sahip olan tek kişi olmaması. Söylentilere göre aynı üçlüyü tamamlayan üç-dört koleksiyoncu daha bulunuyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR