SEKTÖREL › Bridgestone'dan eğlenceli trafik eğitimi

Bridgestone'dan eğlenceli trafik eğitimi

03 Şubat 2011 / 01:51 Bridgestone, trafik güvenliğini çocuklara etkileşimli ve eğlenceli bir şekilde aktarıyor

Bridgestone'dan eğlenceli trafik eğitimi
Brisa, Bridgestone markası ile trafiğe çıkmadan yapılması gerekenleri anlattığı 'Yola Güvenli Çık, Yolun Hep Açık' sosyal sorumluluk kampanyasını sürekli geliştiriyor. Kampanya kapsamında Şişli Belediyesi Bilim Merkezi'nde hazırlanan Uygulamalı Eğitim Alanı'nın tanıtımı Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Güler Sabancı ile Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman'ın katıldıkları basın toplantısıyla gerçekleştirildi.

Uygulamalı Eğitim Alanı'nda, trafikte güvenliğe yönelik bilgiler, eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde aktarılıyor. Alanı gezen çocuklar, aldıkları bilgileri kendilerine verilen oyun kartları ile pekiştiriyorlar. Yine eğitim alanında, belirli zamanlarda "Can'lı Araba" isimli çocuklara yönelik tiyatro oyunu da sergileniyor.

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, Uygulamalı Eğitim Alanı'nı 2010 Eylül ayından bu yana 7.000 çocuğun gezdiğini, 1200 çocuğun da tiyatro oyununu izlediğini dile getirdi. Bayman, sözlerine şöyle devam etti: 'Çocuklarımıza didaktik bir şekilde bir şeyler anlatmak yerine, onları eğlendirmeyi, ilgilerini çekmeyi amaçlıyoruz. Biliyoruz ki, burada alacakları bu bilgiler ve eğitimler, gelecekte bilinçli birer araç kullanıcısı olarak, daha güvenli yaşam sürmelerine katkıda bulunacak.'

Hakan Bayman, Bilim Merkezi'nde yer alan uygulamalı eğitim alanını ziyaret edecek çocuk sayısının, Ağustos ayı itibarı ile 70.000'e ulaşmasının hedeflendiğini dile getirdi ve 'Ağustos sonrası dönemde, hem eğitim alanını, hem de çocuk tiyatrosunu, Türkiye çapına yaymayı hedefliyoruz. Böylelikle, Türkiye'nin geleceğine 10 binlerce trafik gönüllüsü kazandırıyoruz' dedi.

ÇOK OKUNANLAR