YENİ MODELLER › Boxster ve Cayman’in daha güçlü GTS versiyonları ortaya çıktı

Boxster ve Cayman’in daha güçlü GTS versiyonları ortaya çıktı

19 Mart 2014 / 20:22 Porsche Boxster GTS ve Cayman GTS model gamlarının zirvelerinde yer alacak

Boxster ve Cayman’in daha güçlü GTS versiyonları ortaya çıktı

Porsche, Boxster GTS ve Cayman GTS’in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Bu otomobiller her iki model gamının en güçlü otomobilleri olarak dikkat çekiyor.

İkili, standart otomobilde bulunan standart sıralı 6 silindirli boxer motora sahip, ancak bu motordan 15 bg daha fazla güç ve 10 Nm daha fazla tork elde ediyor. Bu durum Boxster GTS’in 330 bg maksimum güç ve 370 Nm maksimum tork, Cayman GTS’in ise 340 bg maksimum güç ve 380 Nm maksimum tork ürettiği anlamına geliyor. Sport Chrono paketi ise her iki otomobilde de standart olarak sunuluyor.

Boxster GTS opsiyonel olarak sunulan PDK çift kavramalı şanzıman ile birlikte 0-100 km/s sprintini 4.7 sn’de tamamlarken, sabit tavanlı Cayman GTS üstü açık kardeşinden 0.1 sn daha hızlı. 6 ileri manuele sahip Boxster GTS maksimum 281 km/s hıza ulaşırken, Cayman GTS 285 km/s hıza ulaşabiliyor.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) her iki otomobilde de standart olarak sunuluyor. Önde 235/35, arkada ise 265/35’lik lastiklerle çevrelenmiş 911 Carrera S’ten alınan 20 inçlik alaşım jantlar, karartılmış bi-xenon farlar ve elden geçirilmiş ön ve arka tamponlar otomobillerin standart versiyonlarından farklı olduklarını dışa vururken, kabinde spor koltuklar ve Alcantara detaylara sahip deri kaplama dikkat çekiyor.

Porsche otomobillerin satışına önümüzdeki Mayıs ayında başlamayı planlıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR