YENİ MODELLER › BMW, X4 ile model gamındaki bir boşluğu daha dolduruyor

BMW, X4 ile model gamındaki bir boşluğu daha dolduruyor

06 Mart 2014 / 21:04 Üretimine bahar ayları bitmeden başlanacak olan yeni otomobil X3’ten ve X6’dan izler taşıyor

BMW, X4 ile model gamındaki bir boşluğu daha dolduruyor

BMW yeni crossover modeli X4’ü resmen duyurdu. İlk olarak X4 konsepti olarak karşımıza çıkan otomobil, X3 ile aynı platformu paylaşıyor. Ancak otomobil tasarımında markanın X6 modelinin izleri mevcut.

Otomobilin ön kısmı belirgin böbrek ızgarası, çift ön farları ve farklı sis farlarıyla agresif bir tasarıma sahip olmuş. Bakışlarınızı X4’ün arka tarafına doğru yönelttiğinizde ise otomobile “klasik sportif coupe” özelliğini kattan alçalan tavan, L şekline sahip LED stoplar ve kaba bir arka difüzör ile karşılaşıyorsunuz. Otomobil X3’ten 14 mm daha uzun ve 36 mm daha alçak.

Yeni modelin kabini ise, alüminyum ve elektrolizle kaplanmış detayları ve parlak orta konsol kaplaması ile kardeşi X3’ü anımsatıyor.

X4’ün kaputunun altındaki yerini alması için üçü benzinli, üçü dizel olmak üzere altı farklı motor seçeneğinden birini seçenebiliyorsunuz. 2 litrelik TwinPower Turbo dört silindirli benzinli motor 184 bg güç, 270 Nm tork ve 245 bg güç, 350 Nm tork üreten iki farklı versiyona sahip. 306 bg güç ve 400 Nm tork üreten 3 litrelik altı silindirli ünite ise benzinli motor seçeneklerinin en üstünde yer alıyor. Dizel seçenekler ise 190 bg güç ve 400 Nm tork üreten 2 litrelik TwinPower Turbo dört silindirli motor ve 258 bg güç, 560 Nm tork ve 313 bg, 630 Nm tork üreten iki versiyonuyla 3 litrelik altı silindirli motor olarak dikkat çekiyor.

Yeni BMW X4’ün üretimine bu yılın bahar aylarında başlanacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR