SEKTÖREL › Bağımsız kuruluşlardan Pirelli'ye tam not

Bağımsız kuruluşlardan Pirelli'ye tam not

02 Nisan 2012 / 19:59 Pirelli Alman ADAC, İsviçreli TCS ve Avusturyalı ÖAMTC tarafından gerçekleştirilen testlerde başarılı sonuçlar elde etti

Bağımsız kuruluşlardan Pirelli'ye tam not
Yaz lastik testlerinde elde ettiği başarılı sonuçlar ile adından söz ettiren Pirelli, en son Alman ADAC, İsviçreli TCS ve Avusturyalı ÖAMTC bağımsız test kuruluşlarının gerçekleştirdiği yaz lastik testlerinde oldukça iyi dereceler elde etti.

ADAC’ın küçük sınıf otomobillerin en yaygın lastik ölçüsü 165/70 R14 T ile gerçekleştirmiş olduğu yaz lastiği testinde Pirelli Cinturato P1, “iyi” olarak değerlendirilirken, ÖAMTC ve TCS’nin yapmış olduğu kuru zemin ve ıslak zemin testlerinde “çok iyi” olarak değerlendirildi. Pirelli’nin geçen yıl pazara sunduğu Cinturato P1, düşük yuvarlanma direnci ve düşük yakıt tüketimi özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Kompakt ve orta sınıftaki en yaygın ölçülerinden biri olan 205/55 R16 V ile yapılan testlerde ise, Pirelli Cinturato P7, 2012 ÖAMTC'nin yaz lastiği testini kuru zemin performansı, konfor/gürültü ve yakıt tüketimi disiplinlerinde çok iyi bir performans sergileyerek “iyi” derecesiyle bitirdi. Pirelli Cinturato P7 konfor/gürültü ve yakıt tüketimi disiplinlerinde %54 ve %76 ile tüm rakiplerini geride bırakarak en yüksek skoru elde ettiği TCS yaz lastiği testinde ise “önerilir” olarak değerlendirildi.

Dört tekerlekten çekişli arazi araçlarının en yaygın ölçülerinden biri olan 215/65 R16 H ile yapılan testlerde Pirelli Scorpion Verde ADAC'ın yaz lastiği testinde “iyi” olarak derecelendirilirken, ÖAMTC'nin testinde ise hem ıslak, hem de kuru zeminde mükemmel bir performans ortaya koyarak “çok iyi” derecesini elde etti. Pirelli Scorpion Verde tüm disiplinlerde yüksek not almayı başardığı ve özellikle güvenlik disiplinlerinde sergilediği performansla dikkat çektiği TCS yaz lastiği testindeyse “mutlaka önerilir” olarak değerlendirildi.

ÇOK OKUNANLAR