YENİ MODELLER › Avrupalı Honda Civic ortaya çıktı!

Avrupalı Honda Civic ortaya çıktı!

18 Eylül 2016 / 18:33 Yeni jenerasyon Civic Hatchback Japon üreticinin Britanya fabrikasında üretilecek

Avrupalı Honda Civic ortaya çıktı!

Honda, Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarmayı planladığı yeni jenerasyon Civic Hatchback’in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Japon üreticinin kompakt modelinin 10’uncu jenerasyonu, markanın Britanya’nın Swindon şehrinde yer alan fabrikasında üretilecek ve buradan 70’ten fazla ülkeye ihraç edilecek. Yerine geçtiği modele kıyasla 130 mm daha uzun 30 mm daha geniş ve 20 mm daha alçak olan otomobil, Honda’nın 130 bg gücündeki yeni 1-litre hacimli üç silindirli motoru ile birlikte sunulacak. Markanın ABD’de standart olarak sunduğu 180 bg gücündeki 1.5-litre hacimli turbo benzinli ünite otomobilin benzinli ürün gamında yer alan ikinci motor seçeneği olacak. Honda, Avrupa’da satışa sunacağı Civic modelinde yer vereceği dizel motor seçeneği ise üreticinin tanıdık 120 bg’lik 1.6-litre hacimli i-DTEC ünitesi olacak.

Şık dış tasarımının yanı sıra şık ve sportif bir iç mekana da kavuşan yeni otomobil, adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, ön çarpıma uyarı sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi güvenlik sistemleri ile birlikte geliyor. Otomobilin 478 litrelik bagaj hacminde bir önceki jenerasyona göre bir değişiklik mevcut değil, ancak artan aks aralığı sürücü ve yolculara daha geniş bir yaşam alanı sunuyor.

Honda, yeni jenerasyon Civic Hatchback’in üretimine başladı ve otomobilin ilk örnekleri ABD pazarına olan yolculuklarını başlattı. Japon üretici otomobilin sedan gövdeli versiyonunun üretimine ise önümüzdeki yıl ülkemizde başlayacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR