SEKTÖREL › Audi'den sosyal medyaya özel bir proje!

Audi'den sosyal medyaya özel bir proje!

16 Ocak 2012 / 22:18 Audi, Twitter için geliştirilen özel bir projeyle, tüm Twitter camiasını kendi hikayesini anlatmaya çağırıyor

Audi'den sosyal medyaya özel bir proje!
Audi, kompakt SUV segmentindeki yeni modeli Q3’ün tanıtımı ile eş zamanlı başlattığı Twikaye projesiyle,  yaşlısından gencine, ünlüsüne, yazarına, sanatçısına kadar tüm Twitter camiasını kendi hikâyesini 140 karakter ile anlatmaya çağırıyor.

Ünlüler Audi Q3’ü test edip, Twikaye’lerini paylaşacak
Twitter’da #Twikaye hashtag’i barındıran Tweet’ler, aynı anda www.twikayeler.com adlı mikro sitede de yayınlanıyor. Kullanıcılar, bu mikro sitede oluşturulan Twikaye’leri oylama, yorumlama veya retweet etme fırsatı buluyor. Sitenin sağ tarafındaki özel bir bölümde de Twitter ünlülerine ait twikayeler yer alıyor. Bu proje kapsamında, ünlü isimlere ve blogger'lara test etmeleri için Audi Q3’ler de tahsis ediliyor. Bu isimler sonrasında, Q3 ile ilgili deneyimlerini yine Twitter üzerinden paylaşıyorlar.

Bottaro: ”Modern yaşamın başarı anahtarı uzun hikayeleri akıllıca anlatmak”
Twikaye projesinin Audi markasının dinamizmini temsil ettiğini söyleyen Doğuş Otomotiv-Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Sosyal medya hayatımıza çoktan girdi. Artık hayatımız sosyal medyaya girmeye başladı. Audi olarak  biz de iletişimin sosyal medyaya tamamen entegre olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de Türkiye’de satışa sunduğumuz en yeni modelimiz olan Q3’ün lansmanını online bir proje ile yapmaya karar verdik. Audi Q3, yeni standartlar oluşturmak için tasarlanmış kompakt bir SUV… #Twikaye’ler ise kompakt hale getirilmiş uzun hikâyeler… "Modern dünyada başarının anahtarı uzun hikâyeleri akıllıca anlatmak" sloganından yola çıkarak, Twikaye’nin hem Audi Q3'le hem de Twitterla örtüştüğüne inanıyoruz” diye konuştu.  

Ünlüler hikayelerini özetleyecek
Gino Bottaro, “Projeye yurtdışından ve yurtiçinden bir çok ünlü isim, dijital dünyanın fikir liderleri hikayelerini yazarak katıldılar. Önümüzdeki günlerde başka ünlüler de projeye dahil olacaklar.” dedi. Bu sayede Audi Q3’ün yalınlığının, Audi ismi kullanılmadan destekleneceğini söyleyen Bottaro, “Q3 için Türkiye çapında ses getirecek büyük bir lansman projesi olacak” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR