SEKTÖREL › Audi'den 'Driving Experience' heyecanı

Audi'den 'Driving Experience' heyecanı

01 Şubat 2011 / 22:26 Audi'nin müşterilerine yönelik olarak düzenlediği 'Driving Experience' aktivitesi bu yıl da İstanbul Park'ta gerçekleştirildi

Audi'den 'Driving Experience' heyecanı
Doğuş Otomotiv-Audi'nin müşterilerine yönelik olarak düzenlediği Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitim programı Driving Experience, İstanbul Park'ta Audi kullanıcılarını ağırladı. Organizasyonda Audi AG Driving Experience departmanı tarafından görevlendirilen, ralli ve pist tecrübelerine sahip pilotlar görev aldı. İlk olarak Audi modellerinin öne çıkan teknolojik özellikleri ve quattro teknolojisi ile ilgili olarak teorik bir eğitim alan katılımcılar hemen ardından da, özel olarak hazırlanan istasyonlarda yüksek hızda ani fren teknikleri, hızlı şerit değiştirme ve slalom olmak üzere 3 ana başlıktaki pratik eğitimlere katıldılar.

Audi müşterileri İstanbul Park'ta düzenlenen etkinlikte, markanın performans modelleri arasında yer alan RS5 ve R8'i de pistte kullanma fırsatı elde ettiler. 450 bg gücünde 4.2 litrelik V8 motora sahip olan RS5 ve 525 bg gücündeki R8 V10 ile gerçekleştirilen pist turları etkinliğin en ilgi çekici bölümünü oluşturdu. Hem otomobillerin hem de yarış çizgisinin anlatıldığı bu bölümde katılımcılara eğitmenler eşlik etti. Organizasyonda, tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Pirelli lastikleri kullanıldı.

ÇOK OKUNANLAR