SEKTÖREL › Audi, ödüller almaya devam ediyor...

Audi, ödüller almaya devam ediyor...

26 Mart 2013 / 16:47 Audi, modelleri ve teknolojik yenilikleriyle dünyanın birçok ülkesinde ödüle layık görülüyor

Audi, ödüller almaya devam ediyor...
Audi'nin kazandığı ödüller zincirine yeni halkalar eklenmeye devam ediyor. Markanın dünyanın çeşitli ülkelerinde aldığı en son ödüllerse şöyle;

Auto Bild: Tüm Segmentlerde En İyi Markalar
Alman otomobil dergisi Auto Bild'in yaklaşık 100 bin okurunun katılımıyla gerçekleştirilen yılın en iyi otomobilleri seçimlerinde Audi, 10 farklı modeliyle liste başı oldu. A3, A4, A5, A6, A7, A8, TT, Q3, Q5 ve Audi Q7 modellerinin birinci olduğu bu seçimlerde okurlar otomobillerin kalite, fiyat ve tasarım kriterlerini öne çıkardılar.
 
MIT Technology Review: Dünyanın en yenilikçi şirketleri
Her yıl dünyanın teknolojiye öncülük eden şirketlerini belirleyen MIT Technology Review'ın editörlerinden oluşan jüri, Audi'yi pilotlu sürüş çözümleri nedeniyle "50 Çığır Açan Şirket Listesi"ne dahil etti. Şirketlerin listeye girebilmeleri için editörlerin yapılan inovasyonların insanların yaşamını dünya çapında iyileştirdiğine kanaat getirmeleri gerekiyor. Listede Apple, Samsung ve General Electric gibi küresel şirketler yer alıyor.

DEKRA Kullanılmış Otomobil Raporu
Audi A4, Yılın DEKRA Kullanılmış Otomobil Raporu'nda liste başı oldu. Beş yıl üst üste genel listenin ilk sırasında bir Audi'nin yer aldığı yarışmada bu yıl, adaylar arasında en düşük hata oranına sahip olan A4 birinci oldu. Ayrıca A2, A5, TT ve Q5 de kendi kategorilerinde birinci geldiler. DEKRA uzmanları "Tüm Sınıfların En İyisi" ödülünü her yıl üç farklı kilometre performansı kategorisinde en düşük hata oranını taşıyan araca veriyor. DEKRA, 2008'de Kullanılmış Otomobil Raporu'nu yayınlamaya başladığından bu yana her yıl en güvenilir araç olarak Audi'yi açıkladı. Bu, Audi A4'ün ikinci "Tüm Sınıfların En İyisi" ödülü. Audi A6 ise 2008, 2009 ve 2010'da bu ödüle layık bulunmuştu.

Consumer Reports: Audi A6 ilk sırada
1936'da kurulan ve dünyanın en büyük bağımsız ürün testi yapan kuruluşu olan Tüketiciler Birliği'nin yayını Consumer Reports dergisi Audi A6'yı Lüks Sedan kategorisinin en iyisi ilan etti. Sürüş niteliklerinin, iç mekan kalitesinin, yakıt verimliliğinin ve güvenilirliğin değerlendirildiği yarışmada toplanan veri, abonelerin yaklaşık 1,2 milyon araçla yaşadıkları deneyimleri yansıtıyor.

Audi A3'e iki tasarım ödülü
Alman Tasarım Ödülleri töreninde Alman Tasarım Heyeti A3'ü "Ulaşım ve Kamusal Alan" kategorisinde birinci ilan etti. A3 bundan bir hafta sonra Achim Badstübner, Münih Yaratıcı İş Haftası'nda Ulaşım Tasarımı kategorisinde iF Ürün Tasarımı Altın Madalyası'nı aldı. Jüri üyeleri değerlendirmelerinde "Tüm detaylar çok iyi uygulanmış ve üstün nitelikli malzeme kullanılmış. A3'ün iç mekanı şu anda otomotiv endüstrisinin en iyisi." yorumunu yaptılar.

Design Trophy: A1 Sportback ödüle layık bulundu
2013 Design Trophy yarışmasında iki Audi modeli kendi sınıfının en iyisi oldu. Yarışmaya 24 bin'den fazla Auto Zeitung okuru katıldı. Katılımcıların yaklaşık yüzde 31'i "Şehir Otomobili" kategorisinde Audi A1 Sportback'ten yana oy kullandı.

ÇOK OKUNANLAR