SEKTÖREL › Audi cerrahlarla işbirliği yaptı

Audi cerrahlarla işbirliği yaptı

02 Şubat 2011 / 23:05 Audi, trafik kazalarını önlemek için Dünya Ortopedi Cerrahları Birliği AO Foundation ile güçlerini birleştirdi

Audi cerrahlarla işbirliği yaptı
'Teknoloji ile bir adım önde' felsefesiyle hareket eden Audi, geleceğin güvenlik teknolojilerini geliştirmek için bu kez cerrahlarla birlikte çalışıyor. 1998 yılında kurulan Audi Kaza Araştırma Merkezi (Audi Accident Research Unit), dünya genelinde 200 araştırma laboratuarı ve ortopedi cerrahının üyesi olduğu AO Foundation kuruluşuyla iş birliği yaptı. İsviçre Davos merkezli kuruluş, genç ortopedi cerrahlarının eğitiminin yanında, biyo-mekanik araştırmalar ve protez teknolojisi üzerine çalışmalar yapıyor.

Her kemik tek tek incelenecek

Audi Kaza Araştırma Merkezi ile AO, trafik kazalarını analiz ederek, yüksek çözünürlüklü kameralar ve tıbbi aletlerle vücuttaki her organ ve kemiğin kaza anındaki hareketlerini, reaksiyonunu anlamaya çalışacak. Kazaların nedenlerini, öncesini ve sonrasını da araştıracak. Ayrıca bu işbirliğiyle Audi Kaza Araştırma Merkezi, AO'ya bağlı dünya genelindeki araştırmacıların, laboratuarların araştırmalarına erişme fırsatı bulacak.

Mühendis, doktor, fizikçi yan yana

Regensburg Üniversitesi ve Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanlığı'nın da destek verdiği Audi Kaza Araştırmaları Merkezi, mühendis, doktor ve fizikçilerden oluşuyor. Ekipler, inceledikleri her trafik kazasını laboratuar ortamında birebir canlandırıyor ve her anı saniye saniye görüntülüyor. Sonrasında bu görüntüler, tek tek incelenerek kaza her yönüyle analiz ediliyor.

ÇOK OKUNANLAR