YENİ MODELLER › Aston Martin Virage

Aston Martin Virage

24 Şubat 2011 / 10:51 DB9 kadar ihtişamlı ve prestijli, DBS kadar sportif ve hırçın yeni bir Aston Martin geliyor

Aston Martin Virage
Yakında ülkemizde de resmen satılmaya başlanacak olan Aston Martin, Virage adında yeni modelini Cenevre fuarında görücüye çıkartıyor. Genel hatları markanın birçok modeliyle benzerlik gösteren otomobilin ön tasarımındaysa One-77 modelinden ilham alınmış. Altıgen büyük ızgara ve badem formlu çekik ön farlar, Virage’ın birçok Aston Martin modelinden daha hırçın görünmesini sağlarken, şişkin ön tampon altları ve ön splitter da aracın yarışçı kimliğine göndermeler yapıyor. Bi-xenon farlarla ve LED gündüz farlarıyla teknolojinin nimetlerinden yararlanan Virage’ın jantlarıysa 20 inç çapında.

Otomobilin iç mekanında İskoçya’nın Bridge of Weir kasabasından elde edilen çok değerli el işçiliği deri koltuklara ve deri ayrıntılara yer veriliyor. Kokpit büyük oranda Rapide modeliyle benzerlik gösterirken, Virage’da Bluetooth ön hazırlığı, 700 Watt gücünde iPod uyumlu profesyonel müzik sistemi ve navigasyon sunuluyor.

Otomobil, önde konumlandırılan el yapımı 6.0 litrelik V12 motor, altı ileri Touchtronic II şanzıman ve 50:50 ağırlık dengesiyle yüksek sürüş keyfi vaat ediyor. V12 motor 490 bg güce ve 570 Nm tork değerine sahip. Maksimum torkun yüzde 85'inin henüz 1500 d/d'de üretildiği açıklanıyor. Otomobilde seramik fren disklerine görev verilmiş ve bu disklerin ağırlığı azaltırken, dinamik sürüşlerde de, güvenliği ve dengeyi sağladığı belirtiliyor. Araçta ayrıca 5 farklı modu bulunan adaptif süspansiyon sistemi de (ADS) sunuluyor. Normalde 2+2 kişilik bir coupe olan Virage, isteğe bağlı olarak sadece 2 kişilik bir kabinle de tercih edilebilecek.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR