YENİ MODELLER › Aston Martin V8 Vantage N420

Aston Martin V8 Vantage N420

08 Şubat 2011 / 22:36 Aston Martin'in sınırlı sayıda üretilecek olan V8 Vantage N420 modeli Borusan Otomotiv tarafından ülkemize de ithal edilecek

Aston Martin V8 Vantage N420
V8 Vantage N420, şirketin Nürburgring’te yapılan 24 saat yarışlarından elde ettiği deneyimler sonucu ortaya çıkan bir otomobil. Yüksek standart donanım seviyesi ve sadece bu modele özel opsiyonları ile Vantage N420 diğer modellerden farklılaşıyor. Farklı noktalarında kullanılan karbon-fiber parçalar sayesinde standart V8 Vantage’a göre 27 kg daha hafif olan araçta 420 bg gücünde 4.7 litrelik V8 motor görev yapıyor.
 
Karbon-fiber yan kaplamalar ve difüzör ile birleşen geniş marşpiyeleri, parlak siyah 10-kollu ‘diamond-turned’ jantları, siyah renkli havalandırma ızgaraları ve ‘Graphitic’ egzoz çıkışlarıyla dışarıdan farklı bir Aston olduğunu belli eden N420’nin kabini de daha özel bir yapıya sahip. Otomobil, grafit gösterge paneli, deri veya alkantra kaplı direksiyonu, özel N420 eşik kaplamaları, hafif karbon-fiber koltukları, V12 Vantage’a özel “Race Track” koltuk dikişleri, bluetooth sistemi, cruise control ve park mesafe kontrolunu içeren Iridium iç donanım paketiyle sunuluyor. Bunun yanında diğer Vantage’larda opsiyonel olarak sunulan ‘Sport Pack’ Vantage N420’de standart. Bu paketin içeriğinde, uzun sürüşlerde konfordan ödün vermeyen, ancak daha dinamik ve daha hızlı tepki veren gelişmiş bir süspansiyon sistemi ve yeni spor egzoz sistemi bulunuyor.

N420’nin bir diğer özelliği de özel ‘Race Collection’ renklerinin araç üzerinde sunulması. Bu çarpıcı gövde renklerinin, ön ızgara ve tavanı çevreleyen kontrast renklerle birleşmesi markanın yarışçı mirasını da ortaya koyuyor. N420’lerde sunulan, ‘Rose’ sarı, ‘Kermit’ yeşil, ‘Elwood’ mavi ve geleneksel Aston Martin Racing yeşili gibi renkler, şirketin N24 yarışçılarının anısına bu seride yerlerini alıyorlar.

Sınırlı sayıda üretilen V8 Vantage N420’den Türkiye’ye sadece 2 adet ithal edilip, satışa sunulacak. Coupe ve Roadster gövdelerinde alınabilen N420, Türkiye pazarına standart olarak Sportshift şanzımanla sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR