SEKTÖREL › Artık Infiniti'lerin performansından sorumlu!

Artık Infiniti'lerin performansından sorumlu!

30 Mart 2013 / 02:01 Infiniti, Red Bull pilotu Sebastian Vettel’i markanın performans direktörlüğü görevine getirdi

Artık Infiniti'lerin performansından sorumlu!
2013 Formula 1 sezonunun başından bu yana Infiniti Red Bull Racing'in "İsim ve Performans Partneri" olan Infiniti, takımla olan teknik ilişkisini derinleştiriyor. New York Otomobil Fuarı'nın açılışında yapılan açıklamaya göre, üç kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Infiniti Red Bull Racing pilotu Sebastian Vettel, Infiniti'nin Performans Direktörlüğü görevini yürütecek. Yeni anlaşmaya göre Vettel, daha fazla sayıda Infiniti aracının geliştirilmesine katkı sağlayacak.

2013 New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nın açılış gününde Infiniti Başkanı Johan de Nysschen basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sebastian'ın direksiyon başındaki yeteneği ve becerisi tartışılmaz düzeyde; Infiniti araçlarının geliştirilmesi aşamasında oynadığı rol de, sahip olduğu yetenek ve becerinin paha biçilmez olduğunu kanıtladı. Infiniti Red Bull Racing ile olan teknik işbirliğimiz güçlenmeye devam ettikçe, gelecekteki araç serimizin gelişiminde hayati bir önemi olacak olan Sebastian ile olan ilişkimiz de derinleşiyor."
 
Sebastian Vettel ise yeni görevine ilişkin olarak şunları dile getirdi: "Performans Direktörü olduğum için çok mutluyum. Infiniti Q50'nin geliştirilmesine yardımcı olmak benim için çok farklı bir sürüş görevi oldu. Bu göreve de aynı Formula 1 aracıma yaklaştığım gibi yaklaştım. Gelecekte daha fazla aracı geliştirmek için Infiniti ile yakın şekilde çalışmayı dört gözle bekliyorum."

Vettel'in Infiniti ile 2011 yılında başlayan işbirliği anlaşması daha da kapsamlı hale geldi. Son olarak Vettel, Infiniti Q50'nin geliştirilmesinde rol oynadı. Japonya'da bulunan Infiniti mühendisleri ile birlikte zaman geçirdi ve mühendislere üst düzey şasi dinamikleri, performans ve araç kontrolü konularında geri bildirimlerde bulundu.

ÇOK OKUNANLAR